Slávnostná akadémia 2016
Text: Andrea Šaríková, 8. A / Foto: Martin Maloveský

„Boli ste úžasní. Veľmi pekná akadémia. Boli ste takí zlatí.“ Tieto slová chvály sa ozývali v MKS 24. apríla 2016 po skončení slávnostnej akadémie. Tohtoročná akadémia sa niesla v duchu jednej osobnosti, významného rodáka z našej obce - Sama Cambela. Toto meno sa skloňovalo nespočetne veľakrát. Tento rok si totiž pripomíname 160. výročie narodenia jazykovedca Sama Cambela. A na jeho počesť témou školskej akadémie bol práve on. Prípravy na akadémiu síce trvali dlho a často sa niektorým nechcelo, ale poctivá práca, svedomité učenie sa textov a chodenie na skúšky sa vyplatilo. Najväčšou odmenou bol potlesk divákov. Myslela som si, že standing ovation môže byť len na športových zápasoch, ale diváci nás veľmi príjemne prekvapili. Niektorí z nich si s nami zaspievali aj našu školskú hymnu, ktorá v tento deň mala premiéru. Pri tejto príležitosti naša škola vydala publikáciu o významných rodákoch z našej obce i blízkeho okolia pod názvom „Naše osobnosti“, ktorá sa divákom veľmi páčila. Všetkým, čo sa na nás prišli pozrieť, ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu akadémiu o dva roky.

Slovenská Ľupča si pripomenula svojho rodáka / dokument o Samovi Cambelovi