Škola v prírode
Pridané: 23. jún 2016 / Text: Adam Matúš Solárik, Laura Filipková, Nina Piliarkinová
Foto: Mgr. Mária Blanárová

Keď sme sa dozvedeli, že pôjdeme do školy v prírode, všetci sme sa veľmi potešili. 13. júna sme sa rozlúčili s rodičmi a nastúpili do autobusu plní očakávania, čo nás druhákov a štvrtákov čaká v škole v prírode.
Boli sme ubytovaní v rekreačnom zariadení Chata Kollárová pri obci Ostrý Grúň. Bývali sme v dvoch chatách, v jednej boli druháci a v druhej štvrtáci. Doobeda sme sa učili s našimi pani učiteľkami a poobede prevzali po nich štafetu animátori - aligátori: Krtko, Strom, Žabka, Lopta a Svetlo. O naše zdravie sa starala teta zdravotníčka Zranielka. Počas pobytu v prírode sme absolvovali veľa pekných aktivít: turistickú vychádzku spojenú s hľadaním pokladu, športové súťaže, rôzne atrakcie, stavanie bunkrov a mostov, nočnú hru, opekačku, diskotéky, spoločenské hry, jazdu na koníkovi a vedomostnú súťaž.

Zabavili sme sa v zálesáckom, športovom krúžku a v krúžku dievčenská paráda. Každý večer sme mali večerný snem, na ktorom sa čítala pošta a odpovede na otázku dňa. Našimi kamarátmi sa stali aj kozičky, ktoré nám mékali pod oknom. Spriatelili sme sa aj so psíkom Mikim, ktorý sa od nás nepohol ani na krok a všade nás sprevádzal. V piatok ráno 17. júna sme sa pobalili a boli veľmi smutní, že už musíme ísť domov. Cestou sme sa ešte zastavili na kúpalisku Vodný raj vo Vyhniach, kde sme sa dosýta vyšantili. Poobede nás už v Slovenskej Ľupči netrpezlivo čakali naši rodičia, ktorým sme porozprávali naše zážitky. Táto škola v prírode sa nám veľmi páčila a bola super.

Fotogaléria / Škola v prírode 2016 »