Druhácky korčuliarsky výcvik
Pridané: 20. január 2017 / Text a Foto: Mgr. Ľubica Kochanová

Len pár dní po vianočných prázdninách zažila naša trieda 2. A nové vzrušujúce chvíle. Od 11. do 13. januára sme absolvovali korčuliarsky výcvik. Keďže o ľadovú plochu na našom školskom dvore bol veľký záujem žiakov - korčuliarov na hodinách telesnej výchovy, korčuľovať sme sa zašli učiť na ľadovú plochu za Tenisovým centrom. Hneď po príchode, keď nám rodičia pomohli poobúvať korčule, tým to všetko začalo. Za tri dni sme sa na korčuliach naučili: robiť kolobežku, cibuľky a stromček, robiť oblúčiky doprava aj doľava a osmičky, robiť predklony aj drepy, brzdiť jednou aj oboma nohami. Radosť nám urobila aj bohatá štvrtková a piatková snehová nádielka. Pokiaľ nám v piatok buldozér očistil od snehu ľadovú plochu, za čo ďakujeme pánovi Stankovi, stihli sme sa poriadne vyguľovať a urobiť zopár snehových tunelov. Každý deň nás po náročnom tréningu čakal v reštaurácii teplý čaj a na posledný deň, v piatok, aj voňavá chrumkavá pizza.

Šachová súťaž
Pridané: 22. november 2016 / Text a Foto: Mgr. Danka Haviarová

Dňa 15. novembra 2016 si šachisti našej školy zmerali sily so súpermi regiónu BB na Školských majstrovstvách v zrýchlenom šachu a turnaji GPX. Školu reprezentovali David Baer, Vladimír Barta, Adam Dzúrik, Jakub Lukačko, Jakub Seredy, Tereza Povalová a Dominika Štrónerová. Domov sme doniesli zlato a bronz vďaka Terezke a len o vlások nám uniklo umiestnenie na stupienkoch víťazov v kategórii škôl. Terezka nás bude reprezentovať aj na kraji, držíme jej palce.

Okresné kolo najmladších žiakov a žiačok vo vybíjanej
Pridané: 13. november 2016 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Centrum voľného času Havranské 9 v Banskej Bystrici aj tento rok vypísalo súťaž pre najmladších žiakov a žiačky vo veľkej vybíjanej. Pre školský rok 2016/2017 sa konali pre okres Banská Bystrica dve postupové kolá a finále. Naši žiaci súťažili 9. 11. 2016 v ZŠ Sitnianska s domácimi žiakmi, žiakmi zo ZŠ Ďumbierska a ZŠ Spojová. Z postupového kola sme odišli plní nadšenia s víťazstvom. Súperov sme porazili a postúpili sme z 1. miesta. Finále okresného kola sa konalo v piatok 11. 11. 2016, a tam sa stretli dva najlepšie tímy z oboch postupových kôl. Tu sme sa trošku viacej vytrápili, ale našťastie sme zabojovali a skončili na druhom mieste. Do krajského kola postupujú dva najlepšie tímy, takže spolu so žiakmi ZŠ Spojová, ktorí boli víťazi tohto kola sme postúpili aj my. Veľmi, veľmi sme sa tešili, pretože vybíjaná je naša obľúbená hra, snažili sme sa v nej uspieť a nakoniec sme to aj dokázali. Náš tím mal odhodlanie, šikovnosť, rýchlosť, ale aj spolupatričnosť, pomoc a toleranciu. Tvorili ho najlepší hráči z 3. a 4. ročníka - Peťa Drbiaková, Veronika Hlaváčová, Evka Jakušová, Romanka Klimentová, Emka Kováčiková, Evka Oravcová a chlapci Vladko Barta, Kiko Beňo, Luky Caban, Kiko Kvaček, Kubko Lukačko, Peťo Šoltés. Úspech nás potešil a už teraz sa pripravujeme na krajské kolo do Poltára.

Vybíjaná / fotogaléria I. »
Vybíjaná / fotogaléria II. »