PRVOUKA s naozajstnými policajtmi
Pridané: 24. február 2017 / Text a Foto: Mgr. Ľubica Kochanová

My, druháci, sme ani netušili, že prvouka môže byť taká zaujímavá. Keď sme mali hodinu o bezpečnosti a poriadku v našom štáte, do našej triedy vstúpili naozajstní policajti. A to hneď dvaja, dokonca dve kapitánky. Jednu z nich sme poznali z televízie. Spoločne sme vypracovali „policajný pracovný zošit“. Porozprávali nám veľa zaujímavých vecí o tom, čo všetko musí polícia robiť, kde všade sú potrební. Ukázali nám aj niektoré pomôcky, ktoré potrebujú pre svoju prácu. Samozrejme, najviac sa nám páčili putá na zločincov, ktoré si mohol každý z nás vyskúšať. Možno raz aj z nás vyrastú odvážni policajti.

Škola žije športom
Pridané: 24. február 2017 / Text: Barbora Burgerová, 9. A / Foto: Mgr. Alena Luptáková

31. januára sme sa vybrali na okresné kolo v stolnom tenise dievčat. Celé natešené z toho, že nám odpadne hodina slovenčiny alebo dejepisu, sme kráčali na súťaž. Túžba uliať sa ešte jeden deň a zároveň získať pre školu nejaký ten pohár nás dohnala až k tomu, že sme súperkám nepustili ani jeden zápas. Domov sme sa vracali s titulom majstra okresu a už po tretíkrát sa nám podarilo postúpiť do krajského kola. O deň nato sme sa tiež mohli uliať zo školy. No nie preto, že by sa nám nechcelo učiť. Čakalo nás totižto krajské kolo v bedmintone a my sme chceli znova podať na kurte čo najlepší výkon a uhrať dobrý výsledok. Prekvapiť pani učiteľku, ktorá práve končila lyžiarsky výcvik sa nám aj podarilo a zo Zvolena sme priniesli ďalšiu cennú trofej, 3. miesto, za ktorou, ako inak, stálo veľa odohratých košíkov, hecovania sa, no a samozrejme trocha hnevu z pokazenej hry. Stálo to však za to.

Na hornom obrázku Barbora Burgerová, Karolína Konvičná a Timea Barlová – 1. miesto v okresnom kole v stolnom tenise. Dole, Barbora Burgerová a Karolína Konvičná – 3. miesto v krajskom kole v bedmintone.