Deň remesiel
Pridané: 17. november 2017 / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Štvrtáci na exkurzii v Podkoniciach
Pridané: 14. november 2017 / Text: Ema Kováčiková, Monika Šmoldasová, Patrícia Pokorná / Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Na regionálnej výchove sme sa učili o dedinke Podkonice. Pani učiteľky nám ukazovali prezentáciu o všeličom. O domčekoch, o Pavlovi Tonkovičovi, o múzeu lyží, o krojoch, o Plešiach... Ale aby sme to všetko videli aj na vlastné oči, tak sa pani učiteľky dohodli a vybrali sme sa do Podkoníc. Pre Podkoničanov sme ako darček pripravili záložky do knihy s rôznymi zvieratkami alebo príšerkami. A potom už nastal ten deň, kedy sme mohli ísť. Tešili sme sa na návštevu obecného úradu, múzea lyží i na návštevu školy. Ako prvý sme navštívili obecný úrad, kde nás privítal pán starosta M. Vráb. Ukázal nám izbu Pavla Tonkoviča, v ktorej bola sedačka, na ktorej sedával, knihy, ktoré čítal a aj klavír, na ktorom hrával a komponoval. Vo vedľajšej miestnosti nás ešte zaujali kroje a drevený peračník. V múzeu lyží nás už čakal p. Bobák, ktorý nám poukazoval mnoho starodávnych lyží, lyžiarskych topánok a sánok. Ukázal nám aj lyže slávnych lyžiarov a aj svoju fotku s M. Schiffrinovou, ako sa spolu vezú na lanovke. Vo dvore sme videli rôzne lanovky a do jednej z nich sme sa aj posadili. Po prehliadke múzea sme šli do školy. V škole si pre nás Lucka, Tánička a Linda so svojimi žiakmi pripravili zaujímavý program. Najprv sme hrali "Dobre vedieť" a potom sme si vyrábali kávové ovečky. Každý Ľupčan mal Podkoničana za pomocníka a podarili sa nám vyrobiť naozaj krásne ovečky. Občerstvili sme sa s výborným chlebíkom s pomazánkou (najviac nám chutila rybacia) a na záver sme si zatancovali. Bol to krásny deň a dúfame, že sa s kamarátmi z Podkoníc stretneme opäť! Ďakujeme krásne p. starostovi, p. Bobákovi a pani učiteľkám za krásny program.

Exkurzia v Podkoniciach / fotogaléria »

Štvrtáci vo finále majstrovstiev okresu vo veľkej vybíjanej
Pridané: 2. november 2017 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Naši štvrtáci sa v stredu (25.10) zúčastnili okresného kola najmladších žiakov vo veľkej vybíjanej, na ktoré sa zodpovedne (v podstate už od 1. ročníka) pripravovali. V škole si trénovali hru a stratégiu so staršími žiakmi a najlepšími učiteľmi im boli siedmaci, začo sme im veľmi vďační, pretože aj ich "tréningom" sme v stredu porazili 4 banskobystrické školy a postúpili do finále z 2. miesta. V piatok (27.10) sme vo finále majstrovstiev okresu už také šťastie nemali. Aj napriek tomu, že štvrtáci hrali naozaj úžasne, pohotovo reagovali na súpera, rýchlo vybíjali a najmä v hre rozmýšľali, nemali šťastie. Od postupu nás v dvoch zápasoch delil len jeden bod, o to viacej nás to mrzelo. Chceli sme viac... no nakoniec sme svojou šikovnosťou vybojovali 4. miesto.

Vybíjaná streda / fotogaléria »
Vybíjaná piatok / fotogaléria »