zo života školy »

Plavecký kurz
Pridané: 14. apríl 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

5. - 13. apríla žiaci tretieho, štvrtého a šiesteho ročníka absolvovali plavecký kurz na krytej plavárni Štiavničky v Banskej Bystrici. Cieľom kurzu bola u začiatočníkov adaptácia na vodné prostredie a jeho vlastnosti... na rozvoj splývania, pohybu nôh a paží.
U pokročilejších, popri hrách a súťažiach, rozvoj súhry nôh a paží pri plaveckom štýle prsia, kraul a znak. Myslíme, že plavecký kurz sa naozaj podaril a po jeho absolvovaní nie je medzi našimi žiakmi ani jeden neplavec.

Plavecký kurz / fotogaléria »

Matematický klokan – medzinárodná súťaž
Pridané: 13. apríl 2018 / Text: Mgr. Anna Dávidová

19. marca 2018 sa konala najväčšia medzinárodná žiacka súťaž „Matematický klokan“. Na 1450 slovenských školách riešilo tohtoročné úlohy 65 579 súťažiacich. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 40 žiakov z 1. stupňa a 27 žiakov z 2. stupňa. Zo 16 zúčastnených žiakov 1. ročníka dosiahli výborné výsledky títo žiaci: Patrik Šoltés, Vladimír Ďurka, Michaela Zajacová, Anna Kováčiková – ktorí vyriešili správne skoro všetky úlohy. Výborné výsledky dosiahli aj tretiaci Jakub Seredy a Tereza Rozkošová a štvrtáci Ela Dzúriková, Alžbeta Milovská, Eva Jakušová a Veronika Červenáková. Prváčka Sára Holková patrí medzi najúspešnejších riešiteľov Klokanka medzi žiakmi 1. stupňa, vyriešila správne všetky úlohy. Medzi úspešných riešiteľov Matematického klokana na našej škole sa zaradil aj piatak Adam Dzúrik a šiestaci Matej Jakuš, Šimon Foltány a Michal Kmeť. David Sedláček zo 7. A triedy dosiahol vynikajúci výsledok, keď vyriešil 80% úloh a patrí medzi 330 najúspešnejších siedmakov na Slovensku. Úspešní boli aj ôsmaci – Tomáš Rončák a Matej Kmeť. Matej Kmeť sa zaradil medzi 80 najúspešnejších ôsmakov na Slovensku, keď vyriešil 92% úloh. Najlepší výsledok dosiahol Jakub Váš z 8. b triedy, ktorý vyriešil správne všetky úlohy a patrí medzi 17 najlepších ôsmakov na Slovensku v súťaži Matematický klokan. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme.

Morena, Morena ...
Pridané: 31. marec 2018 / Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD., Mgr. Marcel Hlaváč

Vynášanie Moreny / fotogaléria »

Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo
Pridané: 30. marec 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Dňa 22. marca sa tri dievčatá z našej školičky zúčastnili regionálneho kola 64. ročníka Hviezdoslavovho Kubína v Banskej Bystrici. Z okresného kola postúpila v I. kategórii v prednese poézie Emka Kováčiková a v celkovom hodnotení sa umiestnila na krásnom 2. mieste. V tretej kategórii prednášala prózu Nellka Soláriková a poéziu Ivonka Petríková. Obe dievčatá úspešne reprezentovali školu a Ivonka získala aj nádherné 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo postup do krajského kola. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu. Ivonke budeme držať prsty v krajskom kole.

Hviezdoslavov Kubín / fotogaléria »

Štvrtáci na besede s ornitológmi
Pridané: 29. marec 2018 / Text: Romanka Klimentová, 4. B / Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Na besedu, ktorá sa konala 27. marca som sa veľmi tešila. Do školy prišiel môj ocko s kolegyňou Maťou. Najprv som mohla rozdať tričká "Belinka" pre spolužiakov zo 4. A i 4. B triedy, aby sme mohli začať natierať vtáčie búdky. Natierali sme ich zelenou a hnedou ekologickou farbou Belinka. Po prvom nátere nasledovala prezentácia s ornitológmi. Tam nám porozprávali o vtáčikoch rôzne zaujímavosti a púšťali nám aj ich spev. Bolo to super a po prezentácii mali pre nás pripravené súťaže o nálepky. Po súťažiach, kde sme všetci niečo vyhrali, nasledoval druhý náter. Ten sme mali rýchlejšie spravený, lebo sme už vedeli ako to správne urobiť a bol i krajší. Keď nafarbené búdky uschli, môj ocino ich šiel umiestniť na strom. Počas toho ako ich vešal, sme ho hlasno povzbudzovali a kričali "ujo Roman". Na záver sme sa spoločne odfotili a zhodnotili, že to bola super, ale super beseda!!!