zo života školy »

Slávnostná akadémia - Naše remeslá
Pridané: 3. máj 2018 / Základná škola Sama Cambela / Foto: Ľudovít Holko

Kováč, kolár, šuster, mlynár, krajčír a mnohí ďalší remeselníci sa stretli v nedeľu
29. apríla v MKS v Slovenskej Ľupči. A i keď to neboli naozajstní remeselníci, diváci
v hľadisku so záujmom sledovali, či sa našim malým hercom, vnúčatám debnárskeho majstra, podarí opraviť pokazený vozík. Spoločnými silami to dokázali.

Temer 100 žiakov našej školy, ktorí účinkovali v akadémii venovanej remeslám nášho regiónu, presvedčilo prítomných, že naozaj platí to staré známe - Remeslo má zlaté dno. Hovoreným slovom, tancom a spevom všetkých prítomných preniesli do minulosti a ukázali, že aj oni poznajú hodnotu ľudskej práce a vzdali tak hold fortieľu a sedliackemu rozumu svojich predkov. Ďakujeme za spoluprácu kultúrnej komisii pri Obecnom úrade v Slovenskej Ľupči, pánovi Ivovi Petríkovi, pani Ivete Sedilekovej, pánovi Antonovi Májovskému, pánovi Matúšovi Jančurovi , rodine Majerovej , zamestnancom MKS v Slovenskej Ľupči a všetkým, ktorí nám pomohli pri príprave akadémie. Ďakujeme všetkým ľupčianskym remeselníkom, ktorí prišli ukázať svoje umenie na výstavné trhy. Ďakujeme všetkým, ktorí zavítali medzi nás a svojím potleskom odmenili snahu a úsilie našich žiakov i pedagógov, ktorí program pripravovali. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.
Čo je O2 Športová akadémia Mateja Tótha?
Pridané: 2. máj 2018 / Základná škola Sama Cambela

Naša škola sa prihlásila do súťaže o Športovú akadémiu Mateja Tótha. Nato, aby sme ju vyhrali, je potrebné internetové hlasovanie.
Čo je O2 Športová akadémia Mateja Tótha? Kvalitná voľnočasová aktivita v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo, dbá sa na ich telesný aj duševný vývin a zároveň deti zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. Každá škola, ktorá vyhrá tento projekt, získa odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny na celý školský rok zadarmo.
Prosím Vás, ak máte tú možnosť zahlasujte za našu školu - aj každý deň. Stačí mať po ruke mobil, hlasovanie je bezplatné a každý deň je možné hlasovať len 1x. Spravme to pre naše deti :).

O2 Športová akadémia Mateja Tótha »Zo života školy...
Pridané: 15. apríl 2018 / Základná škola Sama Cambela


« predchádzajúca strana // nasledujúca strana »