Pustý hrad nie je naozaj pustý
Pridané: 18. jún 2018 / Text a Foto: Nina Jankovičová, Petra Drbiaková, 5. B

Pustý hrad nie je naozaj pustý. Ročne ho navštívi veľa turistov. Je to rozlohou najväčší hrad na Slovensku. V rámci regionálnej výchovy sme ho navštívili aj my. Išli sme vlakom do Zvolena, kde sa hrad nachádza. Potom sme šliapali do kopcov asi hodinu a pol. Niektorí sme ani veľmi nevládali, ale nakoniec sme to všetci zvládli. Keď sme po náročnej ceste hrad uvideli, tešili sme sa. Bol odtiaľ nádherný výhľad. Potom sme desiatovali a spoločne sme sa odfotili. Po asi hodinovej prestávke sme sa pobrali naspäť. Po chvíli sme prišli k veľkej studni, ktorá bola hlboká niekoľko metrov. Vyzeralo to skoro ako bazén. Zostupovali sme ďalej serpetínami dolu cez les. Po ceste sme si všímali prírodu. Monika a Daška z 5. A sa v rámci Dňa Zelených škôl rozhodli, že vyzbierajú odpadky, ktoré nájdu popri chodníku. Pomáhali im aj ostatní a nazbierali takmer plnú igelitovú tašku. Keď sme konečne zišli dole, spočítali sme sa a čakala nás takmer dvadsaťminútová cesta na železničnú stanicu. Všetci sme nastúpili do vlaku a odcestovali sme domov.

Škola v prírode Kráľová 2018
Pridané: 18. jún 2018 / Foto: Mgr. Mária Blanárová, Mgr. Martina Blašková

Škola v prírode / fotogaléria I »
Škola v prírode / fotogaléria II »