Deň remesiel na našej škole
Pridané: 30. november 2016 / Text: Barbora Burgerová, 9. A / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč / Video: Michal Bilanin, 9. A

Deň remesiel. Deň ako každý iný. A vlastne ani nie. Do školy sme si namiesto kníh priniesli materiál potrebný na tvorbu svojich výrobkov. Už pri príchode nás vo vestibule a na hornej chodbe s úsmevom vítali rôzni remeselníci – p. Kožiak s ľupčianskymi včelármi, p. Andrej Gonda, p. Krajča, manželia Oremovci, p. Zátrochová, p. Kmeťová a p. Piecková.

Cieľ tohto dňa bol všetkým jasný - vyrobiť výrobky, ktoré budeme predávať (veríme, že úspešne) na vianočných trhoch. Mydielka, snehuliaci, rôzne šperky či ozdoby na stromček zo slaného cesta i z papiera, voňavé sviečky i medovníčky. Aj toto poteší oko nejedného rodiča alebo kupujúceho 16. decembra na vianočných trhoch.

Počas celého dňa sme mohli na vlastné oči vidieť rôzne druhy remesiel, ktoré nám prišli „naživo“ ukázať šikovné ruky ľupčianskych remeselníkov. Pri prechádzke pomedzi stánky nejedného žiaka ťahalo za neodolateľnou vôňou čerstvo upečených oblátok zo školskej kuchynky alebo medovníčka z 9.B. V rámci ukážky včelárskeho remesla sme si všetci pochutili na medových raňajkách – na chrumkavom rožku s medovým maslom.

Na kostole odbilo dvanásť, väčšina našich výrobkov bola hotová (niektoré ešte budeme dorábať na triednických hodinách), triedy upratané a my sme sa s pocitom dobre vykonanej práce pobrali domov.