Deň jabĺk
Pridané: 18. október 2018 / Text a Foto: Mgr. Zuzana Muliková

Ovocie je dobrá vec, vie to každý vzdelanec.
Z našej školy jabĺčko, s chuťou schrúmem ľahučko.
Zdravý budem, plný sily, skúste to tiež moji milí!

Exkurzia do Nitry a Levíc
Pridané: 18. október 2018 / Text: žiaci 7. A triedy / Foto: Mgr. Denisa Mitterová

Dňa 15. októbra sme my žiaci 7. ročníka šli na exkurziu do Nitry, Levíc a Hronského Beňadika. Ráno sme nasadli do autobusu s miernym sklzom kvôli rannej špičke, ktorý sa prejavil hneď, keď sme prišli do Nitry o 10 minút neskôr. Ale to vôbec nevadilo a pokračovali sme cestou smerom ku chrámu. Sprievodkyňa nám porozprávala o histórii chrámu a o exponátoch v múzeu. Mohli sme si všimnúť rôzne sochy na dvore vedľa kostola. Najprv sme vstúpili do miestnosti, kde sa slúžia sväté omše, neskôr sme sa presunuli do starovekých miestností a chodieb. Po chvíľke sme išli na poschodie, kde sme všetci začali počítať schody. Bolo ich okolo 113. Vyšli sme na vežu po starobylých schodoch, odkiaľ sme mali krásny výhľad na Nitru. Urobili sme si pekné fotky a videli sme zblízka veľké zvony. Po prehliadke kostola, hradu a múzea sme navštívili aj obchodné centrum Mlyny, kde sme mali prestávku na obed. Po odchode z Nitry sme cestovali do Levíc, kde vo vedeckom centre s názvom Atlantis sme mali ďalší bohatý program ako prednášky a pokusy s mnohými vedeckými hračkami, s ktorými sme mali možnosť sa zahrať, vyskúšať si fyzikálne veličiny v praxi, pohrať sa s obrovskými bublinami alebo dokonca nasadnúť na 9D simulátor. Na záver sme si ešte pokúpili suveníry a po odchode z centra sme opäť cestovali autobusom smerom do Slovenskej Ľupče. Jednu zastávku v Hronskom Beňadiku sme trochu skrátili, aby sme sa stihli vrátiť domov včas. Domov sme sa všetci vracali s dobrými pocitmi, poznatkami a zážitkami.

Noc výskumníkov
Pridané: 8. október 2018 / Text: žiaci 7. A triedy / Foto: Mgr. Denisa Mitterová

V piatok 28. septembra 2018 po vyučovaní sme sa spoločne celá trieda 7. A s triednou pani učiteľkou a niektorými z našich rodičov vybrali na vlakovú stanicu, aby sme nasadli na vlak do Banskej Bystrice. Veľmi sme totiž chceli aj tento rok ísť do Európy SC, kde sa konala Noc výskumníkov. A tak sme si opäť vyskúšali, ako je to v tlmočníckej kabíne, ako sa robí modrotlač, ako chutí kakaový bôb, tiež sme videli 3D tlač, aké sú usadeniny na dne jazier a vyskúšali sme si pomocou okuliarov virtuálnu realitu a pod. A hoci program nebol obohatený prítomnosťou youtuberov, ani sme nevyhrali také hodnotné ceny ako minulý rok, predsa sme si odniesli zážitky, nálepky a iné suveníry a okrem toho sme sa dobre najedli a niektorí si pokúpili aj pekné veci.