Naši žiaci sadili Stromy slobody
Pridané: 1. november 2018 / Text: PhDr. Jana Jamrišková / Foto: Mgr. Zuzana Fillová

Pred 90 rokmi si naši ľupčianski predkovia pripomenuli desiate výročie vzniku prvej Československej republiky výsadbou borovicového lesíka na Hôrke. Spomienkou na tento ich čin je dodnes kamenný kríž na jej vrchole. Na tohtoročný 28. október pripadlo ďalšie okrúhle 100. výročie tejto udalosti, ktorú sme si v našej škole pripomenuli vysadením dvanástich stromčekov (líp, briez a bukov) pri bývalej tehelni za Hronom. Výsadbu začali žiaci našej školy spolu so svojimi priateľmi z partnerskej školy v Třemošnici, ktorí tu boli začiatkom októbra na výmennom pobyte. Prácu dokončili žiaci v rámci programu Zelená škola s pani učiteľkami Mgr. Haviarovou, Mgr. Fillovou, Mgr.Jakušovou a Mgr. Karlíkovou. Týmto sme sa pripojili k iniciatíve Stromy slobody 1918 – 2018 a pripomínať ju bude pamätná tabuľa v blízkosti nových stromov. Naše poďakovanie patrí predovšetkým Obecnému podniku lesov a menovite Ing. Miloslavovi Urbanovi za vytypovanie lokality a zabezpečenie sadeníc na výsadbu.

Informácie o našich stromoch »
Mapa všetkých Stromov slobody v Čechách a na Slovensku »

Návšteva z Čiech
Pridané: 31. október 2018 / Text: Natália Žilová, 9. B

V pondelok 1. októbra 2018 okolo 14.30 h sme pred MKS netrpezlivo čakali, kedy už prídu naši českí kamaráti. Hneď ako prišli, tak sme sa s nimi zvítali a odviedli si ich domov. Neskôr sme ich odprevadili do Domu remesiel, kde si vyrobili vlastné obrazy. V utorok sme mali športový deň, hrali sme sa ringo, stolný tenis. Potom bol zápas medzi Slovákmi a Čechmi vo volejbale. Naša škola vyhrala. Popoludní Česi navštívili Bystriansku jaskyňu a náš hrad. Večer sme išli von na bowling alebo do kina. V stredu sme vyrazili do Tatier. Počasie nám neprialo, bola zima a sychravo, tak sme sa viezli lanovkami. Na Skalnatom plese bol všade len sneh, mali sme veľkú radosť a dostatočne sme sa vybláznili. Dole sme sa tiež zviezli lanovkou. Po studených Tatrách sme sa zohriali v Tatralandii. Štvrtok bol ten smutný deň, kedy sme sa museli rozlúčiť. Najprv sme ale spoločne zasadili stromčeky k 100. výročiu vzniku ČSR. Potom sme sa vrátili k autobusu, urobili spoločné fotky a rozlúčili sme sa. Českí kamaráti ešte navštívili Banskú Bystricu, ale my sme sa už museli vrátiť do školských lavíc.

Úspechy najmladších žiakov vo veľkej vybíjanej
Pridané: 30. október 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Dňa 26. októbra 2018 sa uskutočnilo FINÁLE okresného kola najmladších žiakov vo veľkej vybíjanej v ZŠ Radvanská v Banskej Bystrici. Našu školu reprezentovalo družstvo s kapitánmi Emkou Kováčikovou a Matesom Laštiakom, členmi družstva boli Tomáš Caban, Maťo a Paťo Šoltésovci, Jakub Dlhoš, Ondrík Mikuš a dievčatá Lujza Filipková, Ninka Snopková, Carolinka Kubove, Hanka Blanárová a Nelka Babničová.

Do finále sa prebojovali po náročných zápasoch v okresnom kole so ZŠ Ďumbierska, ZŠ Moskovská a ZŠ Radvanská, ktoré sa konalo 23. októbra, kde súperov porazili a postúpili do finále z 1. miesta !!! Po náročných zápasoch so ZŠ Radvanská, ZŠ Spojová a ZŠ Sitnianska naše družstvo zabojovalo a postúpilo do krajského kola z 2. miesta !!!
Blahoželáme a budeme držať všetky prsty v krajskom kole v Poltári 27. novembra 2018.

Okresné kolo / 23. 10. 2018 / fotogaléria »
Finále okresného kola / 26. 10. 2018 / fotogaléria »