KABU / 18. október 2018
Pridané: 5. november 2018 / Text a Foto: žiaci piateho ročníka

Čo sa to v tej telocvični deje?
Aha!!! Však to konečne prišlo naše dlho očakávané KABU!
Na stoloch plno chipsov, chlebíkov a iných sladkostí. Na rebrinách povešané balóny a ďalšie ozdoby. S chalanmi premýšľame: „Ktorý balón pôjde dole ako prvý?" No uvidíme! Na úvod nás deviataci privítali, po tvárach nás krásne označkovali farbami a oznámili nám: „Patríte medzi nás na 2. stupeň!" Pripravili si pre nás rôzne súťaže, ako napr. hľadanie loptičky v „gebuzine", v ktorej sme našli kečup, horčicu, piesok, kvety a už radšej ani nechcem vedieť, čo všetko tam bolo. Nasledoval kvíz, zatancovali sme si stoličkový tanec a zahrali na nehybných v hre Sochy. A nakoniec nás čakala parádna diskotéka.

Veľmi pekne ďakujeme deviatakom za KABU. Kiežby sa aj nám ako deviatakom podarilo pripraviť také parádne privítanie na 2. stupeň ZŠ.
Matúš Brodek, 5. B

My piataci sme sa už nevedeli dočkať, kedy bude štvrtok. A je to tu! Z telocvične sa ozýva hudba. Piataci, do telocvične! Nemotajte sa! Čo nás čaká? Niekto plače?! Nie... Naše obavy boli zbytočné. Čakalo nás veľa zábavy a dobre pripravených deviatakov. Dúfame, že tak ako k nám boli deviataci milí na KABU, budú k nám milí celý rok.
Eva Jakušová, 5. B

Telocvičňa pekne vyzdobená a na stoloch pripravené dobroty. Čo sa tu asi chystá? Určite nás čaká skvelá zábava! Stoličková hra bola úžasná. Vyhrala moja kamarátka? Ani neviem, tak som sa dobre zabávala. Hurá! Moja obľúbená hra na sochy.S pomaľovanou tvárou a množstvom zážitkov sme išli domov. Kiež by sme si to ešte zopakovali! Bolo tam super? Áno! Vynikajúco!
Veronika Červenáková, 5. B

Vo štvrtok 18. 10. 2018 sa na našej škole uskutočnilo uvítanie piatakov na druhom stupni – KABU. Ako bolo? Výborne! O program sa postarali žiaci 9. ročníka. Najskôr nám pomaľovali tváre. Vyzerali sme veľmi smiešne! Potom sme išli do telocvične, kde sme mali pripravené zábavné súťaže. Povedali nám: „Zoberte si občerstvenie!“ Bolo veľmi dobré – čipsy, syrové guličky, obložené chlebíky, tyčinky... A čo bolo na konci? Diskotéka! Keby sme tak mali KABU častejšie!
Monika Šmoldasová, 5. B

Na KABU sa mi veľmi páčilo. Boli tam vtipné a zábavné hry, ale aj tie, čo nepoznám. Najviac sa mi páčilo, ako sme hrali stoličkový tanec. Nebolo tam nič, čo by sa mi nepáčilo! Bolo to super, keď nás pomaľovali! Tiež bolo super, že sme si mohli vyberať pesničky, aké chceme. Ale ešte sa mi páčilo, že sme za disciplíny dostali ceny.
Carolina Kubove, 5. B

Hurá! Prežili sme KABU! Prečo sa tak teším? Už niekoľko rokov nás strašia rôznymi historkami. My sme mali to šťastie a natrafili sme na dobrých deviatakov. Kŕmili sme chalanov jogurtom, mali sme kvíz, hľadali sme guličky v „gebuzine“... Myslíte, že sa nám to páčilo? ÁNO! Na záver sme mali diskotéku a všetci sme už boli unavení. Rozkaz z mikrofónu znel: „Všetci na parket!“ Hoci sa nám nechcelo, roztancovali sme sa a už bolo super. Nech aj my také KABU urobíme dnešným prvákom!
Emma Kováčová, 5. B

Halloween – Deň jazykov
Pridané: 3. november 2018 / Text: Mgr. Mária Blanárová / Foto: Mgr. Zuzana Muliková

Tento rok sme po druhýkrát pripravili pre naše deti z prvého stupňa Deň jazykov, ktorý sa niesol v duchu Halloweenu. V piatok 26. októbra sme celé doobedie spoznávali zvyky a tradície anglicky hovoriacich krajín. A to všetko v anglickom jazyku. Naučili sme sa rôzne strašidlovské slová, roztancovanú pesničku o strašiakovi Scarecrowovi, vyrobili sme si „po anglicky“ Svetlonosa – Jack o´Lantern a naučili sme sa riekanku Trick or Treat. Bolo to veľmi zábavné a strašidelné dopoludnie...

Trick or treat, trick or treat,
Give me something good to eat.
Trick or treat, trick or treat,
Give me somenthing nice and sweet.
Give me candy, give me cake,
Give me something good to take.