Vianočné trhy
Pridané: 19. december 2018 / Text: žiaci ZŠ Sama Cambela

V piatok v popoludňajších hodinách sme sa stretli na jubilejnom 10. ročníku Vianočných trhov, ktoré sa stali už našou predvianočnou tradíciou. My žiaci ponúkame na predaj výrobky, ktoré sme spoločne vyrobili počas Dňa remesiel. Sme radi, že sa naše výrobky aj tento rok stretli so záujmom všetkých návštevníkov Vianočných trhov. A práve vďaka nim sa nám podarilo z výťažkov trhov za posledné roky zakúpiť napríklad stroje na výrobu vianočných oblátok, plynové lampy, ktoré nás zahriali aj počas tohtoročných trhov, či sadu profesionálnych turistických slúchadiel a vysielačiek, pomocou ktorých môžeme počas exkurzií lepšie načúvať výkladu učiteľov či sprievodcov. Všetkým návštevníkom, ktorých naše výrobky zaujali a ich zakúpením nám urobili radosť, ďakujeme.

Ako sme prežili deň, keď k nám zavítal Mikuláš
Pridané: 19. december 2018 / Text: žiačky 7. ročníka

Po príchode do školy sme si sadli do lavíc a čakali sme na príchod Mikuláša. Nakoniec sme sa dočkali a Mikuláš nám cez prvú vyučovaciu hodinu rozdal balíčky so sladkosťami. Počas druhej vyučovacej hodiny mali piataci a šiestaci vianočnú diskotéku so zábavnými súťažami. Po ich absolvovaní sa vrátili do tried a do telocvične sa s radosťou nahrnuli žiaci siedmeho až deviateho ročníka. Za uskutočnenie diskotéky sa môžeme poďakovať školskému parlamentu a pani učiteľkám Janke Oláhovej a Danke Karlíkovej, ktoré nám ju pomohli zorganizovať. Po skončení programu v škole sa všetci žiaci presunuli do kultúrnemu domu, kde pokračoval program koncertom. Keď sme sa usadili, čakali sme na príchod obľúbenej slovenskej speváčky Simony Hégerovej (Simy). Ako náhle sa objavila na pódiu, všetci sme začali tlieskať a výskať od úžasu a radosti. Vystúpenie sme si všetci naplno užívali, mávali sme rukami, svietili mobilmi a spievali spolu s ňou. Ku koncu vystúpenia sme sa nahrnuli k pódiu a Sima nám zaspievala posledné pesničky svojho predstavenia. Po skončení koncertu sa nám dokonca podarilo s ňou odfotografovať, a tak si zachovať peknú spomienku na spoločné stretnutie. Radosť z koncertu sme zažili vďaka výťažku, ktorý sme získali na minuloročných Vianočných trhoch. Naše poďakovanie patrí tiež všetkým, ktorí organizačne zabezpečili toto milé mikulášske prekvapenie pre nás všetkých.