V našej škole žiarili hviezdy
Pridané: 6. február 2019 / Text a Foto: Mgr. Michal Bacík

Utorok 5. február 2019 bol na našej škole vcelku výnimočný. Keďže máme veľa šikovných žiakov, na ktorých sme právom hrdí, v tomto školskom roku sme sa po prvýkrát rozhodli, že sa niekoľkí z nich vďaka svojim úspechom stanú „hviezdami mesiaca“. Hviezdy zažiarili na druhom stupni, keď pán riaditeľ zvolal všetkých učiteľov a žiakov z 2. stupňa, aby pochválil tentoraz šiestich žiakov a žiačky 5. ročníka, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky v Testovaní 5 v predmetoch slovenský jazyk a matematika v školskom roku 2018/2019. A kto dostal pochvalu a maličkosť vo forme sladkej odmeny? Alexandra Fašangová, Peter Chriašteľ, Eva Jakušová, Romana Krupová, Halina Kurrayová a Monika Šmoldasová. Všetci ešte raz odmeneným srdečne blahoželáme a veríme, že sa vestibuly či už na prvom alebo druhom stupni našej základnej školy opäť rozžiaria.

Fašiangový karneval
Pridané: 1. február 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Fašiangy sú súčasťou slovenskej tradície a toto veselé obdobie začína od Troch kráľov a trvá až do Popolcovej stredy. Je to čas, kedy sa všetci zabávajú, veselia a hodujú. Po ňom nasleduje štyridsaťdňový pôst, ktorý trvá až do Veľkej noci. Ani v ZŠ Sama Cambela sa nezabúda v tomto období na zábavu. Dňa 31. januára bola telocvičňa základnej školy krásne vyzdobená, aby mohla privítať všetky rozprávkové i nerozprávkové postavičky. Deti z 1. stupňa sa premenili na princezné, pirátov, indiánov, zvieratká, filmových i rozprávkových hrdinov. Nechýbala ani Pipi Dlhá Pančucha či masky ako odpadkový kôš, polievočka, či športové legendy.

O vynikajúcu atmosféru sa postarali pani učiteľky a piatackí pomocníci z Drienky. Každá maska sa predstavila, predviedla a začala sa poriadna zábava. Viacerí si otestovali zručnosti alebo svoj apetít vo veselých súťažiach. Veríme, že po karnevale zostala v každom z nás dobrá nálada a už teraz sa tešíme na ten budúcoročný.

Fašiangový karneval / 31. 1. 2019 / fotogaléria »

Lyžiarsky výcvik
Pridané: 1. február 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Aj v tomto školskom roku 2018/19 sa žiaci IV. a VII. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu. Za miesto pobytu sme zvolili opäť osvedčené lyžiarske stredisko Tále, ktoré ponúka možnosti pre lyžiarov všetkých kategórií. Kurzu sa zúčastnilo cca. 50 žiakov, z toho približne polovica nelyžiarov.

Lyžiarsky kurz prebiehal podľa výcvikového plánu a splnil svoj cieľ. Podmienky na lyžovanie boli veľmi dobré, svah bol upravený a počasie každý deň iné. Všetci mali snahu zdokonaľovať sa v lyžovaní a veríme, že žiaci majú veľa pekných zážitkov. Počas výcviku spravili nelyžiari veľký pokrok a všetci aj vďaka prístupu Alenky Luptákovej a Zdenky Sokolovej zvládli zjazdiť terén oblúkmi v obojstrannom prívrate - pluhu a občas aj zabrzdiť :). Pokročilí sa venovali zjazdu svahu paralelnými oblúkmi carvingovým štýlom, aj na strmších svahoch, a skúšali rôzne akrobatické kúsky.

Nakoľko sme tento rok mali veľa veľmi šikovných lyžiarov, vedenie ZŠ sa ich rozhodlo motivovať a dve skupiny lyžiarov mali možnosť na záver lyžiarskeho kurzu otestovať svoje schopnosti v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná na Chopku. Pre deti to bol úžasný zážitok, pretože sa prvýkrát ocitli v tomto stredisku. Našej "odmene" prialo aj počasie a tak okrem perfektných lyžiarskych svahov si deti užili aj nádherné prírodné scenérie a teplé slniečko. Bol to krásny zážitok a ako sami skonštatovali: "sú vďační za možnosť lyžovania v oblakoch".

Lyžiarsky výcvik / január 2019 / fotogaléria »