Škola v prírode 2019
Pridané: 27. máj 2019 / Foto: Mgr. Ľubica Kochanová, Mgr. Dana Haviarová

Škola v prírode - Hronec Poniklec / 13. - 17. máj 2019 / fotogaléria »

Regionálne pexeso 2019
Pridané: 26. máj 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Tak, ako sa v pexese odkrývajú jednotlivé kartičky, tak si aj žiaci vzájomne predstavili svoje obce a regióny, odkiaľ pochádzajú, kde žijú, ich zvláštnosti a osobitosti, ktoré spoznávajú vo svojich školách prostredníctvom predmetu regionálna výchova. Tento rok sa detská prehliadka regionálnej výchovy pod názvom Regionálne pexeso konala dňa 24 mája v Dobrej Nive. Zúčastnilo sa jej mnoho žiakov z 11-tich základných škôl. Medzi samými folklórnymi a zvykoslovnými pásmami zažiarili naši žiaci, siedmaci, s pripravenou scénkou pod názvom "Cestovná kancelária". Regionálna výchova nie je len folklór, ale je to mnoho-mnoho zaujímavostí tvoriacich daný región, ktoré je možné rozdeliť do siedmich oblastí (významné osobnosti, historické pamiatky, technické pamiatky, prírodné zvláštnosti, folklór a zvykoslovie, ústna slovesnosť a tradičné remeslá). Z tohto vychádzali aj naši žiaci, ktorí všetky tieto spomínané zaujímavosti Slovenskej Ľupče zakomponovali do svojej scénky a všetkým prítomným predstavili jej krásy. Veríme, že svojím vystúpením mnohých inšpirovali a my im ďakujeme za naozaj skvelú reprezentáciu nielen školy, ale aj obce Slovenská Ľupča. Ďakujeme veľmi pekne za výbornú organizáciu tohtoročnej prehliadky Regionálneho pexesa predsedajúcej ZŠ s MŠ J. Slávika Neresnického v Dobrej Nive. Ďakujeme i za milé privítanie, profesoionálny prístup a príjemne strávený deň. A tak ako vždy, v Dobrej Nive nie je len "dobre", ale priam výborne.

Regionálne pexeso / 24. 5. 2019 / fotogaléria »

Veľká maliarska súťaž
Pridané: 22. máj 2019 / Text a Foto: Mgr. Martina Blašková

V rámci projektu Zdravá škola sa žiaci 1. stupňa našej školy rozhodli zapojiť do „Veľkej maliarskej súťaže“ organizovanej firmou Valman s.r.o. na tému Zdravá výživa – Ovocie a zelenina. Veľká maliarska súťaž je jednou zo sprievodných vzdelávacích opatrení školského programu Európskej únie s finančnou pomocou EÚ. Päť našich úspešných žiakov – Anna Polievková, Maroš Kunderlík, Tomáš Houška, Martin Červenák z 3. A a Nela Kurjanová z 3. B boli odmenení diplomami a vecnými cenami. Veľmi sa tešíme, že výtvarné práce našich žiakov zaujali porotu a okrem cien pre žiakov škola vyhrala aj odšťavovač, nástenné hodiny a jablká, na ktorých si pochutnali všetci žiaci našej školy.