Odmeňovanie žiakov za mesiac september v škol. roku 2019/2020
Pridané: 30. september 2019 / Text: Mgr. Michal Bacík / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Dňa 30. septembra 2019 sme sa rozhodli odmeniť žiakov druhého stupňa, ktorí uspeli vo vstupných testoch zo slovenského jazyka a literatúry, z matematiky a bodovali v nich na sto percent. Za slovenský jazyk boli odmenení Filip Kostúr z 5. B a Adam Dzúrik zo 7. A triedy. Ocenenie za matematiku si prevzali Jakub Seredy z 5. A, Viktória Belková, Peter Chriašteľ, Ela Dzúriková, Alexandra Fašangová, Sofia Fukasová a Halina Kurrayová zo 6. A, Veronika Červenáková, Ema Kováčiková, Monika Šmoldasová a Eva Jakušová zo 6. B, Matej Jakuš z 8. A a Eliška Šišiaková z 8. B triedy. Okrem pochvaly dostal každý žiak od pána riaditeľa aj malý darčekový predmet v tvare sovičky, ktorá je aj v logu našej školy. Všetkým odmeneným srdečne blahoželáme.

Slávnostný začiatok školského roka
Pridané: 7. september 2019 / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Slováci z Dolnej zeme u nás
Pridané: 6. september 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Vďaka výchovnému koncertu účastníkov Medzinárodného folklórneho festivalu Na baňu klopajú, tanečníkov z Padiny - slovenskej dediny v Srbsku, mali naši žiaci možnosť vidieť nádherné tance a zvyky zachované cez 250 rokov. A nielen to. Vďaka zaujímavým informáciám PhDr. Zuzany Drugovej sa dozvedeli aj o dôvodoch ich odchodu, o ich krojoch, zvykoch, živote, ale aj o ich veľkej láske k Slovensku. Sme radi, že prišli medzi nás!

OŽAZ jeseň 2019 / Vyhodnotenie
Pridané: 6. september 2019 / Základná škola Sama Cambela