Okresné kolo vo volejbale dievčat
Pridané: 19. január 2020 / Text a Foto: Mgr. Peter Polóny

14. januára 2020 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola vo volejbale zakladných škôl. Pôsobili bojazlivo, ale po vyrovnanom prvom zápase so ZŠ Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici prelomili svoj strach a zvíťazili. Na druhý zápas naše nádeje nastúpili proti klubovému volejbalovému tímu ZŠ a MŠ Brusno, na ktoré sme však nestačili a obsadili sme krásne 2. miesto. Našim dievčatám patrí poďakovanie a prajeme im veľa šťastia v ďalšej reprezentácii našej školy i mimo nej.

Zbierka pre útulok Tuláčik
Pridané: 9. január 2020 / Text a Foto: Lianka Lenciová, 6. B

Rodičia ma často berú do útulku Tuláčik v Brezne, preto som sa rozhodla urobiť medzi spolužiakmi v novembri a decembri zbierku materiálnej pomoci. Zbierka prebehla úspešne, vyzbierali sme krmivo a hračky pre zvieratká, čistiace prostriedky, staré deky, uteráky atď. Škatule sme začiatkom decembra odniesli do útulku a vyvenčili sme psíky. Chcem poďakovať všetkým spolužiakom šiestakom, čo priniesli niečo pre Tuláčikov.

Vianoce v našej škole
Pridané: 12. december 2019 / Základná škola Sama Cambela

Vianočný stromček – najkrajší symbol Vianoc. Predvianočné chvíle spestruje a spríjemňuje mnohým domácnostiam, obchodom, školám. Okná zdobia papierové vianočné vločky, stromčeky, hviezdičky i snehuliaky. Dva krásne živé stromčeky vytvárajú vianočnú atmosféru i u nás v škole. Ďakujeme Ferkovi Fodorovi.