Zelený svet 2020 / medzinárodná výtvarná a literárna súťaž
Pridané: 27. marec 2020 / Základná škola Sama Cambela

Mili priaznivci a nadsenci Zeleneho sveta,
dovolte mi informovat Vas o vyhlaseni 25. rocnika medzinarodnej sutaze vytvarnej tvorivosti deti a mladeze ZELENY SVET 2020. Vyhlasovatelom sutaze je Slovenska agentura zivotneho prostredia, ktora poziadala o zastitu nad jubilejnym rocnikom sutaze Zastupenie Europskej komisie a Komisiu pre UNESCO na Slovensku. Cielom sutaze je vstepovat detom vztah k prirode, zivotnemu prostrediu formou budovania navykov a zrucnosti v umeleckom prejave.
Tema 2020: Je to v mojich rukach
Prostrednictvom tejto temy vyzyvame mladych ludi a prvykrat aj ich pedagogov, aby sa zamysleli nad aktualnymi enviroproblemami a ich riesenim a nasledne svojou tvorbou vyjadrili osobny postoj k tejto teme. Dosledky ludskeho ega, tuzby po moci a prepychu zapricinuju dennodenne drancovanie a znecistovanie prirody. Lesy sa menia na plantaze, ovzdusie je zamorene nadmernymi emisiami, ohrozena je biodiverzita, rieky a moria su zaplavene plastami... Za nesetrny pristup k prirode sme potrestani extremnymi prejavmi pocasia, lokalne problemy sa menia na globalne a ovplyvnuju zivot na celej Zemi. Pritom staci zacat malickostami, zamyslat sa nad vecami, ktore kazdodenne robime. Kvalitu zivotneho prostredia ovplyvnuje napr. aj spotreba vody a energie, nakladanie s odpadom a mnoho inych faktorov... Stojime na krizovatke a rozhodujeme sa, aku buducnost chceme. Prave teraz je cas si vybrat. „Je to v nasich rukach.“
Termin uzavierky sutaze je 26. juna 2020
Viac informacii o podmienkach sutaze sa dozviete na Zeleny svet.
Propozicie sutaze si mozete pozriet TU.
Tesime sa na Vase prace!

Odmeňovanie žiakov za mesiace január a február
Pridané: 11. február 2020 / Text a Foto: Mgr. Michal Bacík

Dňa 3. marca 2020 sme sa rozhodli odmeniť žiakov druhého stupňa, ktorí uspeli v celoslovenskej súťaži EXPERT geniality show. Ocenenie v rôznych vekových kategóriách a v rôznych súťažných témach si prevzali: Dominik Barla, Matej Budaj a Jakub Dlhoš z 5.B, Halina Kurrayová zo 6.A, Alžbeta Milovská a Eva Jakušová zo 6.B, Kristína Sedliaková zo 7.A, Tomáš Pondelík zo 7.B, Simona Oremová a Slávka Milovská z 8.B, Tatiana Barlová z 9.A a Juliana Horváthová z 9.B triedy. Ocenenie TOP Expert získal Matej Jakuš z 8.A. Okrem úspešných žiakov v EXPERT geniality show sme sa rozhodli udeliť pochvalu aj Sofii Brnovej zo 7.B za výrazný pokrok a zlepšenie sa v nemeckom jazyku. Všetkým odmeneným srdečne blahoželáme.