Olympijský deň v atletike / 11. jún 2014                                                              späť na hlavnú stránku >>
foto © Mgr. Alena Luptáková 2014

V stredu 11. júna 2014 súťažili žiaci prvého stupňa na už tradičnom Olympijskom dni v atletike, ktorý organizuje naša škola. Súťaže sa zúčastnilo osem družstiev zo základných škôl z Ľubietovej, Nemeckej, Valaskej, Lučatína, Strelník a Poník. Žiaci súťažili v behu na 50 metrov, skoku do diaľky, hode kriketovou loptičkou a v štafete.

Vzácnym hosťom bola Mgr. Eva Murková, halová majsterka Európy v skoku do diaľky a držiteľka najlepšieho slovenského výkonu v spomínanej disciplíne. Skočila 701 cm a doteraz ju žiadna z našich reprezentantiek neprekonala.

Poradie v atletických disciplínach bolo nasledovné. Na prvom a druhom mieste skončili družstvá žiakov našej školy. Tretí boli žiaci z Poník. Víťazom gratulujeme!