Text: Justína Emma Debnáriková, 7. A / Foto: Marcel Hlaváč, Michal Šimúth, 9. B

„Vau,“ povedali piataci, keď vstúpili do prekrásne vyzdobenej telocvične. A potom ???
To bolo kriku, radosti a zábavy! Pri vchode do telocvične stáli deviataci, ktorí ich zasypali bublinami z bublifuku alebo papierovými konfetami. Pohodlne sa usadili na žinenky a mohlo to začať. Deviataci mali pre svojich mladších spolužiakov pripravené rôzne súťaže, napríklad Pukni súperov balón! alebo Zmeň dievča od základu! či Traf sa do fľaše! a iné zábavné hry. Všetky mali spoločného menovateľa – veľa smiechu. Všetci si oddýchli cez prestávku, keď sa mohli hladní piatačikovia občerstviť sladkým zákuskom alebo malinovkou, ktoré im pripravili deviataci. Po krátkom oddychu pokračovala zábava ďalej. A čo na to všetko piataci ??? Spýtali sme sa ich, či vedeli, čo je to KABU. Jedni nám povedali, že vedeli, že je to prijímanie piatakov medzi žiakov druhého stupňa. Jakub nám však povedal: „Ja som si myslel, že je to nejaký výlet!“ A ktorá súťaž sa im najviac páčila? „Mne lízanie nutely z celofánu,“ odpovedala Timka Matiášová. „A mne sa zase páčila tá súťaž, kde sme museli ponárať ruku do gebuziny,“ dodal Dávidko Šara. Deviatakov sme sa spýtali: „Ako dlho trvali prípravy na Kabu?“ „Plánovali sme to asi mesiac a dnes sme všetko nachystali asi za dve hodiny,“ prezradila nám Vika. „Čo vás inšpirovalo pri vymýšľaní disciplín?“ „Použili sme vlastnú fantáziu,“ povedala Gabika. „Všetko si sami pripravovali aj nakupovali. Ja som im len schvaľovala úlohy. Mám veľmi šikovných žiakov!“ dodala pani učiteľka Maloveská. Po skončení poslednej súťaže prišiel ten najdôležitejší okamih. Piataci si zvolili zástupcov za svoju triedu a ten podpísal listinu. Na nej boli pravidlá, ktoré sa piataci zaviazali dodržiavať nasledujúcich päť rokov na tejto škole. Potom sa začala tá práva diskotéka. Po jej skončení deviataci odprevadili piatakov, ktorým sa vôbec nechcelo ísť domov. Čakala ich, pre nich asi nie veľmi príjemná povinnosť – upratať telocvičňu. Všetci odchádzali domov s príjemným pocitom, že piataci na tento deň tak ľahko nezabudnú.