Už sme piataci....
Text: Terezka Povalová, 5. B

V piatok 14. 10. 2016 sme sa my, čerství piataci, zúčastnili KABU, ktoré pre nás pripravili deviataci.

Keď sme prišli, volali nás po piatich, aby nám mohli urobiť smiešne, za iných okolností nenositeľné účesy. Takto “vyparádení“ sme vošli do telocvične. Bolo vidno, že si deviataci dali záležať a telocvičňu pekne vyzdobili. Volali nás po menách k malému stolíku, kde bol atrament a papier. Do nádobky s atramentom sme si namočili prst, otlačili na papier a vedľa otlačku sme sa podpísali. Vďaka týmto „ceremóniám“ sme boli prijatí medzi ostatných žiakov druhého stupňa. Nasledovali súťaže, za ktoré sme boli odmeňovaní sladkými odmenami, napríklad obväzovanie jedného z dvojice toaletným papierom. V ďalšej súťaži mali chlapci za úlohu za päť minút čo najkrajšie namaľovať dievča. Dievčatá zas museli so zaviazanými očami nakŕmiť chlapcov jogurtom. Asi v polovici súťaží sme boli pozvaní na malé občerstvenie. Takto posilnení sme ďalej pokračovali v súťažiach. Nakoniec sme si zahrali sochy, kde vyhral ten, kto vydržal najdlhšie vážny a bez pohybu.

Podvečer sme s úsmevom a s novými zážitkami, poniektorí s dobre ukrytými vlasmi pod kapucňou, odišli domov. Ďakujeme vám deviataci za super KABU a ja sa teším, keď niečo podobné pripravíme my, terajší piataci.