Halloweensky karneval
Text: Andrea Šaríková, 7. A / Foto: Radovan Katrenčík, 7. B

V piatok dňa 21.11 sa na našej škole uskutočnil historicky prvý halloweensky večierok, ktorý organizoval školský parlament.

Prípravy boli v plnom prúde už niekoľko dní predtým. Masky, ktoré mali záujem prísť, sme pozvali do školskej telocvične, kde sa to celé odohrávalo... Masiek bolo veľa a boli naozaj rôznorodé. Prišla nás pozrieť lady gaga, mačacia žena, čarodejnice, na pôvabe halloweenu dodali aj Šípkové Ruženky a ako na každom haloweene nesmel chýbať ani zombík... Masky sme usadili a všetkým sme predstavili náš upírí parlament. Potom nám hlavná upírka Lucia Zajacová povedala pár slov na privítanie a naše moderátorské upírie duo Justína Debnáriková a Timo Piliarkin sa ujalo slova. Vysvetlili nám, čo nás čaká. Na začiatok nám predstavili masky a vyhlásili súťaž o najkrajšiu a najoriginálnejšiu masku. Potom nasledoval večer plný hier, zábavy, hudby a tanca. Ak sa niekto cítil unavený, mohol sa občerstviť. V ponuke boli rôzne sladkosti a zákusky a postarané bolo aj o dodržiavanie pitného režimu. V mene parlamentu by som chcela poďakovať všetkým, ktorí doniesli či už niečo pod zub alebo na pitie. Pomaly ako hodiny pribúdali, musel sa aj náš večierok skončiť. Neostávalo nám nič iné, ako sa poďakovať maskám, ktoré prišli, vrátiť telocvičňu do pôvodného tvaru a rozlúčiť sa. Tešíme sa na ďalšie takéto akcie.