Fašiangový karneval 2018
Pridané: 2. február 2018 / ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča

Fašiangy sú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Je to obdobie hojnosti a zábav. Fašiangy sú nemysliteľné bez masiek. V minulosti na dedinách robili pochôdzky po domoch s maskami muži. Medzi tradičné masky patrili turoň, medveď, koza, kôň, kurina baba, slameniak a podobne. V súčasnosti sa snažíme uchovávať zvyky v dostupnej podobe a vo štvrtok 1. februára si pani učiteľky pripravili pre žiakov na prvom stupni fašiangový karneval. Deti sa predviedli v krásnych maskách od princezien, zvieratiek, rytierov až po bohov z Olympu. Spoločne sme sa zabavili, zasúťažili si a poriadne sa vytancovali. Počas karnevalu sme sa v duchu zdravej školy občerstvili čerstvým ovocím a zeleninou. Bol to veľmi veselý deň a užili sme si veľa zábavy.

Karneval na prvom stupni / fotogaléria I. »
Karneval na prvom stupni / fotogaléria II. »