Misia: STRAŠIDELNÝ LES

Dátum: 29.6. - 30.6. 2018

Lokalita: Moštenica, chata Studienec

Konečne vytúžené prázdniny. Niektorí sa už rozutekali po dovolenkách ale zdravé jadro prišlo a neoľutovalo. Zišli sme sa pri chate Studienec pri Moštenici. Hneď z príchodu nám rodičia pomohli postaviť stany. Po rozdelení do skupín sme si najprv vymysleli názov skupiny /POSLEDNÍ MOHYKÁNI, ZÁCHRANCOVIA PRÍRODY a LÍŠKY /, znak a totem. Olovrant- donesená fajnota z domu, alebo lesné jahody, a hor sa hľadať svoje územie, ktoré sme si označili totemom. Večera špekačky upečené na ohni a prechádzka tmavým lesom. Na cestu nám svietili svätojánske mušky a sem tam aj lampáše. Večerná hygiena a šup do stanov. Ráno sme rýchlo vstali, lebo nás čakalo veľa práce. Po raňajkách postaviť bunker, vylepšiť osadu urobiť ohnisko. Oheň sa nepodarilo zapáliť žiadnemu spoločenstvu, aspoň sme sa nemuseli báť požiaru. Pri toľkej usilovnej práci sme riadne vyhladli a guláš sme len tak zhltli. Aj misky sme vylízali ani nebolo treba umývať. Čakali nás ešte streľby z luku a vzduchovky, orientácia v teréne, poznávanie rastlín a stromov a zhotovenie mapy nášho územia. Ani sme sa nenazdali a nastal čas odchodu. Naolovrantovali sme sa, niektorí si prihriali zvyšný guľáš a už prišli po nás rodičia. Akurát sme stihli vyhodnotiť úsilie spoločenstiev a zistili sme, že sme všetci víťazi.

V lese sa nebojíme, lebo vôbec nie je strašidelný...