Misia: STRATENÝ POKLAD

Dátum: 4.11.2017

Lokalita: Švarca, Sobovo

Vyšlo nám to. Snáď jediný pekný deň v novembri. Postupovali sme podľa indícií v skupinkách od školy.

• Choroby sú metla ľudstva a proti jednej smrteľnej som chránil Ľupčanov
  • Z malých budú veľkí a pľúcami zeme ich volajú a tu, vo veľkom príbytku sídlia ich zakladatelia
  • Z výšin hľadím na vás ľudkovia ľupčianski, aj na teba, veľká voda Hron sa volajúca. Z hora vidím z mojich početných okien. Osem mocných nôh ku mne priviezlo mnoho ľudí
  • S vetrom opreteky sme tu nedávno behali a drakov nenásytných šikovali