školský parlament »

Mikuláš...
Pridané: 22. december 2018 / Text: členovia školského parlamentu / Foto: Jaromír Dubšík

Dňa 7. decembra nás v škole navštívil Mikuláš. Po roznesení mikulášskych balíčkov do tried si členovia školského parlamentu pripravili v telocvični pre deti „Mikulášsku show“. Počas druhej vyučovacej hodiny súťažili a tancovali žiaci 5. a 6. ročníka. Žiaci 7., 8. a 9. ročníka si zmerali sily cez tretiu vyučovaciu hodinu. Športové aktivity zožali najmä u mladších žiakov veľký úspech. Počas štvrtej vyučovacej hodiny sme sa spoločne presunuli do MKS, kde na nás čakalo obrovské prekvapenie – SIMA, ktorá nás potešila svojím koncertom.

Návšteva útulku Tuláčik
Pridané: 18. december 2018 / členovia školského parlamentu

Dňa 27. novembra sme navštívili útulok Tuláčik v Brezne. O pol 12 sme odišli zo školy na vlakovú stanicu, odkiaľ sme sa presunuli do Brezna. Cestovali sme vlakom, kde sme niesli poriadne ťažkú nádielku s prekvapením pre maznáčikov z Tuláčika. Už pri príchode nás vítal hlasný štekot psíkov. Spomedzi nádherných psíkov nám ostal v pamäti najmä Miki. V útulku sa nám veľmi páčilo a radi by sme sa tam zas vrátili.

Stojany na bicykle
Pridané: 5. november 2018 / členovia školského parlamentu

Stojany na bicykle hodnotíme ako veľmi pozitívnu vec, pretože žiaci majú možnosť prísť do školy na bicykli, kolobežke či skateboardoch. Je to dobré pre pohyb a zdravie žiakov. Sú využívané najmä v prípade dobrého počasia. Páčilo by sa nám, ak by nad stojanmi pribudol prístrešok, aby v prípade nepriaznivého počasia bicykle nezmokli. Myslíme, že v budúcnosti by tam možno mohla pribudnúť aj kamera. Ďakujeme firme EvonikFermas za finančný príspevok na realizáciu tohto projektu.

Školský parlament / stanovy. doc »
Školský parlament / poslanecký sľub. doc »
Školský parlament / členovia parlamentu. doc »