peši alebo na bicykli »

Peši alebo na bicykli
Pridané: 30. máj 2019 / Základná škola Sama Cambela

Milí rodičia, učitelia, žiaci!
V rámci projektu Zdravá škola a v spolupráci s projektom Zelená škola vyhlasujeme výzvu s názvom

„Peši alebo na bicykli“

Kedy? Od 3. 6. 2019 do 14. 6. 2019
Kto? Triedne kolektívy, učiteľ, rodičia
Prečo? Pobytom v prírode, vychádzkou podporíš zdravý životný štýl.

Foto + Info: matablaskova6@gmail.com
/uviesť dátum, miesto, počet žiakov z triedy a rodičov/

Peši alebo na bicykli
Pridané: 17. máj 2019 / Zdravá škola

O prírode a potrebe jej ochrany sa v súčasnosti hovorí veľa. Rovnako veľa možno počuť o tom, že deti trávia priveľa času vysedávaním za počítačmi, čo nesie so sebou rôzne zdravotné problémy. Spájanie deti s prírodou má tak veľký význam. Jednak v nich pestujeme zodpovednosť za životné prostredie, jednak pobytom v prírode podporujeme ich fyzické i psychické zdravie. Vytvárať pozitívny vzťah k prírode a k pohybu možno mnohými aktivitami. Naša škola ponúkla žiakom a rodičom jednu z nich. Aktivita „ Peši alebo na bicykli“ bola zameraná na uprednostnenie ekologickejšej formy presunu za spoznávaním krás regiónu. Jej cieľom bolo posilniť zdravie a zvýšiť povedomie detí, rodičov a priateľov šloly v oblasti podporovania prepravy multimodálnou dopravou- peši, či na bicykli. Chôdza peši zlepšuje náš kardiovaskulárny systém, spevňuje svalstvo, zrýchľuje metabolizmus, nezaťažuje kĺby a zlepšuje náladu. Chodením peši chránime naše životné prostredie. Na výzvu „Peši alebo na bicykli“, reagovalo a zapojilo sa 129 žiakov a 26 dospelých. Pobytom a pohybom na čerstvom vzduchu sme načerpali nové sily do konca školského roka.

Dňa 6. 6. 2019 v popoludňajších hodinách sme sa ako triedny kolektív spolu s triednou p. učiteľkou rozhodli stráviť triednickú hodinu iným spôsobom. Na základe výzvy z projektu Zdravá škola v spolupráci s projektom Zelená škola sme sa vybrali do prírody a do ulíc našej obce. A nešli sme naprázdno. Naším úmyslom bolo zlepšiť naše životné prostredie, ako aj urobiť niečo prospešné pre svoje zdravie. So sebou sme mali pripravené letáky s výzvou „Stláčajte fľaše!“, ktoré sme pripevnili na žlté nádoby separovaného odpadu. A tak popri vychádzke sme chceli upozorniť na to, že vždy sa dá niečo zlepšiť pri triedení odpadu a ušetriť miesto pre ďalších, ktorí chcú separovať. Na záver vychádzky sme si stihli aj chvíľku zašantiť na detskom ihrisku a neskôr aj pochutiť si na dobrej zmrzline. /žiaci 7. A triedy