zo života školy »

Čo je O2 Športová akadémia Mateja Tótha?
Pridané: 2. máj 2018 / Základná škola Sama Cambela

Naša škola sa prihlásila do súťaže o Športovú akadémiu Mateja Tótha. Nato, aby sme ju vyhrali, je potrebné internetové hlasovanie.
Čo je O2 Športová akadémia Mateja Tótha? Kvalitná voľnočasová aktivita v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo, dbá sa na ich telesný aj duševný vývin a zároveň deti zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. Každá škola, ktorá vyhrá tento projekt, získa odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny na celý školský rok zadarmo.
Prosím Vás, ak máte tú možnosť zahlasujte za našu školu - aj každý deň. Stačí mať po ruke mobil, hlasovanie je bezplatné a každý deň je možné hlasovať len 1x. Spravme to pre naše deti :).

O2 Športová akadémia Mateja Tótha »

VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane
z príjmov fyzickej osoby

Pridané: 16. február 2018 / Základná škola Sama Cambela

Tlačivo na poukázanie 2% z dane. pdf

Máme 2 defibrilátory!!!
Pridané: 1. december 2017 / Text a Foto: žiaci 4. B triedy

Do včera sme boli jedna z mála škôl na Slovensku, ktorá vôbec mala jeden defibrilátor. Od 27.11.2017 sme pravdepodobne jediná škola na Slovensku, ktorá ich má dva. V rámci projektu "Záchrana som ja", do ktorého sa zapojilo 376 škôl a vyhralo 50 škôl, nám doniesli záchranári z FALCK výherný defibrilátor. Tým to však neskončilo. Od rána si pre nás pripravili kurz prvej pomoci (pre všetkých žiakov 1. stupňa i pedagógov školy) na troch stanovištiach. Na prvom stanovišti sme sa naučili používať defibrilátor a poskytnúť prvú pomoc pri oživovaní plyšového macka. Na druhom stanovišti sme sa učili Gordonov úder (úder medzi lopatky) a ako pomôcť kamarátovi, keď sa bude dusiť. A keď to nepomôže, vieme spraviť i Heimlichov manéver. Na poslednom stanovišti sme si zopakovali vedomosti o dopravnej bezpečnosti a naučili sme sa privolať prvú pomoc. Na záver si pre nás naši záchranári pripravili krásne prekvapenie. Bol to zásah prvej pomoci - ako skutočný so sanitkou i záchranármi. Mohli sme si pozrieť i sanitku z vnútra. Celým dňom nás sprevádzal náš kamarát Falcko. Ďakujeme záchranárom za krásny a poučný deň. Veríme, že defibrilátor na našej škole nebudeme musieť nikdy použiť, ale ak by náhodou, tak ho budeme vedieť správne použiť aj my žiaci. Sme radi, že máme väčšiu šancu zachrániť niekomu život.

Máme 2 defibrilátory!!! / fotogaléria

Záchrana som ja
Pridané: 26. november 2017 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Žiaci 4. B triedy sa zapojili do súťaže "Záchrana som ja", ktorú vyhlásili nezisková organizácia Falc a Nadácia Allianz. Cieľom projektu je vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, naučiť deti dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak úrazom v školských zariadeniach. Výstupom bolo vytvorenie príbehu na tému prvej pomoci, ktorý musel spĺňať niekoľko podmienok. Naši štvrtáci to zvládli výborne a ich projekt bol spomedzi 376 škôl na Slovensku vybraný spolu s ďalšími 49 ako víťazný. Pre školu tak vyhrali ukážky prvej pomoci pre celý 1. stupeň, kurz prvej pomoci pre pedagógov a externý defibrilátor. Z úspechu sa veľmi tešíme a veríme, že aj našou snahou a aktivitou bude naša školička ešte lepšia.

Záchrana som ja / fotogaléria