Deviataci prvákom
Text: Alexandra Horváthová, 9. B / Foto: Marcel Hlaváč

V piatok 10.júna sme pripravili pre tých najmenších žiakov našej školy zábavné dopoludnie plné súťaží, sladkých odmien, zvieratiek, hľadania a športu. Prváčikovia rozdelení do skupín putovali po stanovištiach a plnili úlohy, ktoré sme pre nich my, deviataci, prichystali. A samozrejme za splnené úlohy dostávali body. Raz boli silnými medveďmi, potom múdrymi sovami, riešili otázky spojené so zdravou výživou, zabávali sa pri skákaní z jednej ľadovej kryhy na druhú. Na záver sa zahrali na hľadačov pokladu s cieľom čo najrýchlejšie získať všetky pečiatky od zvieratiek.

Keď porota jednotlivým skupinám sčítala body, dozvedeli sme sa, kto všetky úlohy zvládol najlepšie a všetci boli odmení. Z hodnotenia prváčikov sa zdá, že sa im dopoludnie s deviatakmi veľmi páčilo a určite by si ho zopakovali. My sme si to tiež veľmi užili. Bolo super robiť program malým prvákom a sledovať ich nadšené tváre a radosť, s ktorou plnili jednotlivé úlohy.