rada školy »

Rada školy pri Základnej škole Sama Cambela v Slovenskej Ľupči

Rada školy pri Základnej škole Sama Cambela v Slovenskej Ľupči pôsobí od školského roku 2018/2019 v novom zložení. Dňa 4. októbra 2018 sa konala voľba členov do Rady školy pri ZŠ Sama Cambela. Na základe volieb v RŠ pri ZŠ Sama Cambela pôsobia v ďalšom období nasledovní členovia:

a) Zástupcovia pedagogických zamestnancov školy – 2
PaedDr. Jana Krížová, PhD., učiteľka 1. stupňa – predseda RŠ
(e-mail: krizova.janka@gmail.com)
Mgr. Denisa Mitterová, učiteľka 2. stupňa – podpredseda RŠ
(e-mail: flaskova.denisa@gmail.com)

b) Za nepedagogických zamestnancov školy – 1
p. Juraj Dian, školník ZŠ

c) Zástupcovia rodičovskej rady – 4
p. Mária Sedláčeková
p. Jozef Polievka
Ing. Jana Vyšná
p. Zuzana Bačová

d) Delegovaní zástupcovia zriaďovateľa – 4
Po komunálnych voľbách, konaných 10. 11. 2018, Obecné zastupiteľstvo v novom zložení pod vedením p. starostu Mgr. Rolanda Lampera dňa 29.01.2019 zvolilo nasledovných členov do Rady školy pri ZŠ Sama Cambela:
Mgr. Michal Hlaváč
Ing. Katarína Sýkorová, PhD.
RNDr. Vladimír Malý
Mgr. Martin Bobák

Náplň a obsah zasadnutí rady školy vychádza z plánu činnosti rady školy. Členovia sa zaoberajú aktuálnymi otázkami a problémami práce školy. Podľa skutočností, o ktoré na zasadnutiach ide, sú na zasadnutia prizývaní hostia. Východiská činnosti Rady školy pri Základnej škole Sama Cambela Slovenská Ľupča v školskom roku 2018/19 vychádzajú z nasledovných okruhov:
1. Spolupráca s vedením školy
2. Spolupráca s Rodičovskou radou