Poznáme svoju obec ...

Text: Barbora Burgerová, 7. A / Foto: Marcel Hlaváč / 19. máj 2015

Panika, stres....Čo ak to nebudem vedieť? Kto bol Gašpar Tribel? Koľko obyvateľov má Ľupča? Aká je jej nadmorská výška?
Asi takto to vyzeralo 13. mája pred začiatkom nášho už tradičného siedmackého kvízu Čo vieš o Slovenskej Ľupči.

Už niekoľko týždňov predtým niektorí o 7.°° ráno ešte len prvýkrát otvárali oči, ležali v teplej postieľke, no my sme už tvrdo makali, písali scenár, zháňali kostýmy a učili sme sa, aby sme toho o Ľupči vedeli čo najviac. Už dva roky sme sa na túto chvíľu veľmi tešili, no keď sme zistili, koľko času, učenia, námahy a nervov nás to bude stáť, nebolo nám všetko jedno.

Ale oplatilo sa bojovať, pretože ako výhra nás čakala krásna torta. No a šiestakom by sme chceli odkázať: Tešte sa! Zažijete toľko zábavy (možno aj vy pôjdete do školy na fúriku), dozviete sa veľa vecí o Ľupči a hlavne budete mať úžasný zážitok, na ktorý určite tak rýchlo nezabudnete. Veľa šťastia.

GALÉRIA obrázkov »

Základná škola Slovenská Ľupča / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča