Deň remesiel

Text: Barbora Burgerová, Karolína Konvičná 7. A / Foto: Majka Blanárová, Jana Krížová, Marcel Hlaváč / 14. november 2014

Už tradične sa v predvianočnom období v našej škole uskutočnil Deň remesiel. Od rána bol v priestoroch prvého i druhého stupňa veľký ruch, pretože sa pripravovali stánky pre remeselníkov. Ráno sme sa po príchode do triedy usadili v laviciach a vyrábali sme výrobky na vianočné trhy. Niektorí piekli chutné medovníčky či oblátky, druhí zase zošívali z pestrofarebných látok snehuliakov, z plátov z včelieho vosku vyrábali sviečky a už hotové sviečky zdobili maľbou, vystrihovali anjeliky, zdobili hlinené srdiečka, vyrábali drevené svietniky alebo krabičky servítkovou technikou. Počas doobedia sme sa mohli ísť pozrieť na prácu a výrobky „naozajstných“ remeselníkov, ktorí v stánkoch na chodbách školy ukázali, ako vyčariť medovníkovú nádheru, postavičku zo šúpolia alebo šperk pre kamarátku. Dopoludnie nám spríjemnili aj dievčatá v krojoch, ktoré svojím spevom potešili spolužiakov i dospelých návštevníkov. „Remeselnícke“ dopoludnie sa všetkým páčilo a už teraz sa tešíme na budúci rok.

Viac fotografií / fotogaléria I. » / fotogaléria II. » /

GALÉRIA obrázkov »