Zápis do prvého ročníka
Text: Martina Blašková / Foto: Ľubica Kochanová

6. apríla 2016 sa otvorila školská brána na 1. stupni ZŠ pre budúcich prváčikov a ich rodičov. Zatiaľ, čo rodičia usilovne zapisovali svoje ratolesti do prvej triedy, malí predškoláci sa na hodinku ocitli v ríši rozprávok. Šikovní štvrtáci pre nich s pani učiteľkou Blaškovou pripravili divadielko "O troch medveďoch a Máši". Budúci prváčikovia pozorne sledovali rozprávku a s radosťou sa zapájali do rôznych aktivít. Zoznámili sa s medveďom Mackom Mumlavcom, medvedicou Meduľou Veduľou, medvedíkom Míšou a nezbednou Mášou. Počas predstavenia sa zahrali na ozvenu, zacvičili si so zajkom, jedli kašu s Mášou, počítali, hľadali písmenká, spievali a nakoniec si zatancovali s učiteľom tanca, prasiatkom. Deti zo zápisu odchádzali s peknými darčekmi a zážitkami, s odhodlaním stať sa veľkými školákmi.