Zdravá škola

Budúci včelári
Zuzana Fillová / 1. november 2015

V spolupráci s miestnou organizáciou SZV a v rámci zapojenia sa do projektu "Hovorme o jedle", sa v utorok 20. októbra jedna z miestností našej školy zmenila na včelie kráľovstvo.

Množstvo úľov, plástov, včelárskych pomôcok, kníh o včelárstve a hlavne vôňa medu, prilákali postupne žiakov, ktorí sa prišli na ne pozrieť. Do tajov včelárskeho remesla ich pútavo zasväcoval miestny včelár, pán Michal Dávid. Ukazoval, vysvetľoval, pózoval vo včelárskom a doniesol aj ochutnať. Jeho agátový med chutil naozaj sladko. Aby sme si mohli rozšíriť našu regionálnu izbicu o kútik včelárstva, bol pán Dávid ochotný vzdať sa niekoľkých priam historických pomôcok z rodinnej zberky. Daroval nám slamený úľ, medomet, či stroj na stápanie vosku.
Ujo Mišo, ďakujeme!

GALÉRIA obrázkov >>