Zelená škola

Ekotopfilm
Dana Haviarová / 24. máj 2018

Dňa 4. mája sa žiaci 1. až 3. ročníka zúčastnili Ekotopfilmu, ktorý sa ako každý rok konal v priestoroch CINEMAX BB. Pre deti boli pripravené krátke náučné filmy. Cez filmové príbehy sa im prihovárali ich rovesníci z celého sveta a dozvedeli sa mnoho zaujímavého, aj to ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe bol pripravený náučný sprievodný program vo forme hier, kvízov, súťaží a iných eko aktivít. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, alebo šetriť energiu a životné prostredie.

3. mája 2018 sme my, žiaci šiesteho ročníka, strávili dopoludnie v Banskej Bystrici. Vlakom sme cestovali už o 7.50 hod. Zo stanice v Banskej Bystrici sme šli pešo do ESC. Čakali nás tam stánky s rôznymi aktivitami, zameranými na EKO. Skladali sme obrázky (podobne ako PUZZLE) medveďa, chatky, odpadky, továreň... Z látok sme si mohli spraviť loptu, bábiku... Zúčastnili sme sa na kvíze o medveďoch a dozvedeli sme sa všeličo o našich lesoch. Po aktivitách nám v kinosále premietli pár krátkych filmov o Zemi, o tom, ako sa ľudia správajú k prírode, ako ju poškodzujú a ničia. Z kinosály sme sa ešte raz presunuli k stánkom a vyriešili nejaké úlohy. Po krátkom rozchode na občerstvenie sme odišli na stanicu a vlakom sme sa vrátili domov.

GALÉRIA obrázkov >>

Základná škola Slovenská Ľupča / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča