Výstavka cudzojazyčných kníh
Pridané: 18. december 2014 / Text a Foto: Michal Bacík
Vo štvrtok 11.12.2014 sme na našej škole v spolupráci so spoločnosťou Oxford Bookshop BB pripravili pre deti výstavku cudzojazyčných titulov – slovníkov, čítaniek a kníh. Výstavka, ktorá prebiehala v čase od 1. až po 5. vyučovaciu hodinu, bola spojená s krátkou interaktívnou prezentáciou slovníkov. Anglické aj nemecké tituly si mohli žiaci prezrieť, objednať alebo priamo zakúpiť u reprezentanta Oxford Bookshop, ktorý im ochotne poradil pri výbere kníh rôznych jazykových úrovní. Prezentácia kníh a slovníkov bola pútavá, poučná a zároveň motivujúca pri učení sa cudzieho jazyka pre žiakov nižších i vyšších ročníkov.

"Metiem mládencov hiadlovských, moštenických, lučatínskych aj ľupčianskych.
A ty tŕň, ta ich hrň, a ty šíp, ta ich štíp, a ty stará naocesta, nedajže im nikde miesta,
aby nemohli ani chodiť, ani robiť, ani ležať, ani stáť, ani spať.
Kým oni na naše priadke neprídu a s nami sa lopatkovať nebudú."

Vianočné trhy 2014
Pridané: 9. december 2014 / Text: učitelia a žiaci ZŠ

,,Kúpte si snehuliačiky! ozývalo sa zo stánku. „Predávame vianočné sviečky, ručná výroba, anjeliky pre potešenie oka!“ Ako každý rok aj tento sa v našej obci konali vianočne trhy, ktoré pripravili žiaci a učitelia ZŠ. Už ráno bola uzavretá cesta pri kultúrnom dome. Poobede boli prípravy v plnom prúde, aby bolo všetko v poriadku. Deti si na stánok povykladali svoje výrobky a začali predávať. Ľudia prichádzali a tešili sa z príjemnej atmosféry, ktorú ešte dokreslili koledy a príchod Mikuláša s pestrofarebným ohňostrojom. Aj tento rok sme si mohli pochutnať na výbornej kapustnici alebo teplom punči. Výrobky sa veľmi rýchlo predali. Ku koncu trhov sme vypustili šesť lampiónov šťastia na znak úspešne ukončeného šiesteho ročníka vianočných trhov. Tešíme sa na budúci rok.

Učitelia a žiaci ZŠ Sama Cambela ďakujú všetkým návštevníkom vianočných trhov za vytvorenie príjemnej atmosféry a za ich štedrosť pri nákupe vianočných drobností. Osobitná vďaka patrí Rodičovskej rade pri ZŠ Sama Cambela. Za úspešný priebeh trhov ďakujeme aj pánu starostovi a zamestnancom Obecného úradu a MKS, Hasičskému zboru, Základnej umeleckej škole v Slovenskej Ľupči. Veríme, že tradícia vianočných trhov bude pokračovať a stretneme sa aj na budúci rok.