Medzinárodný deň detí na školskom dvore
Pridané: 13. jún 2016 / Text: Karolína Konvičná, 8.A / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Dňa 3. 6. 2016 sme sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detí zišli v školskom areáli a spoločne oslávili tento veľký deň. Rodičovská rada sa postarala nielen o občerstvenie v podobe voňavých buchtičiek a sladkej malinovky, ale predovšetkým o dobrú zábavu pri rôznych športových či zábavných aktivitách a súťažiach. Mohli sme si vyskúšať streľbu zo vzduchovky, zahrať florbal, zhadzovať loptičkou pyramídu z pohárov či dať sa maľbou na tvár zmeniť na rôzne zvieratká.

Veľké prekvapenie prišlo, keď sme uvideli, ako k nám na ihrisko prichádzajú dve misky – Petra Denková a Kristína Činčurová. Prišli nám zablahoželať k nášmu sviatku a odpovedať na naše zvedavé otázky. A aby toho nebolo málo, o pár minút neskôr sme privítali ďalších hostí, dvoch hokejistov z Banskej Bystrice – Mária Luntera a Tomáša Ziga. Tí nám tak isto ako dievčatá porozprávali o sebe a odpovedali na otázky. Ochotne nám všetkým dali podpisy i fotografie.

Policajti zo zboru justičnej polície ukázali, ako vedia zasahovať v prípade potreby v teréne. Vysvetlili nám, čo je náplňou ich práce, predviedli ukážky „práce“ psovoda a jeho pomocníka, mohli sme si zblízka prezrieť ich vozidlá, podržať v ruke samopal či obranný štít. Nakoniec nám triedni učitelia rozdali kupóny na zmrzlinu (od rodičovskej rady) a my sme sa rezkým krokom vybrali osladiť si tento deň. Ďakujeme RR, že nám pomohla takto zaujímavo a zábavne osláviť náš veľký sviatok.

Ďakujeme pracovníkom CO skladov, manželom Zeleným, farme Emila Lipu z Hiadľa, papierníctvu a domácim potrebám Advik, obecnému úradu a pánovi zmrzlinárovi za trpezlivosť.