Dňa 9. júna 2016 sa uskutočnila každoročná súťaž, ktorá preveruje vedomosti, šikovnosť a talent žiakov siedmeho ročníka – kvíz Čo vieš o Slovenskej Ľupči. Atmosféru súťaže si priblížime prostredníctvom spomienok protagonistov súťaže – Adama Peťa, Braňa Janduru a Adama Bátoryho.

„V deň, keď som sa dozvedel, že spolu so štyrmi spolužiakmi pôjdeme súťažiť na kvíz o Slovenskej Ľupči, som dlho premýšľal. Nevedel som, čo ma čaká, lebo som ešte nikdy nevystupoval na javisku pred publikom.

So spolužiakmi sme si rozdelili úlohy, kto si čo naštuduje, a keďže sa kvíz blížil, začali sme sa pripravovať. Príprava bola zdĺhavá, snažil som sa rozdeliť si to na jednotlivé dni a pomaly som učivo začal zvládať.

Čím viac sa kvíz blížil, tým moja tréma rástla, až nastal deň, ktorého som sa tak obával. Po prvých dvoch hodinách v škole sme išli do Miestneho kultúrneho strediska. Dostali sme nejaký čas na prípravu a zopakovanie. Hľadisko sa pomaly začalo zapĺňať. Keď sme si so spolužiakmi sadli k stolu, tréma zmizla a všetko bolo v pohode. Snažil som sa naplno venovať súťažným úlohám, aby sme odpovedali čo najlepšie.

Na kvíze sa striedali rôzne kolá a každé z nich bolo zamerané na niečo iné, či už to bola história, geografia alebo osobnosti. Pri príprave sme si učivo rozdelili podľa tém, ale pri súťaži sme si navzájom pomáhali a radili si. Vždy, keď niektorá z tried odpovedala správne, z hľadiska sa ozval hukot a radosť. Niektorí povzbudzovali nás 7. A, niektorí 7. B. Napokon sme vyhrali len o pár bodov, pretože aj béčkari boli dobre pripravení. Aj keď som sa na začiatku bál, všetko dobre dopadlo a bola to pre mňa dobrá skúsenosť.“

„Jednou z úloh bola dramatizácia povesti. My sme si pripravili vlastnú o tom, ako vznikol Mackov bok. Tvorba bola tímová práca. Niekto navrhol námet, zdokonalili sme scenár a rozdelili sme si roly. Najskôr som mal byť hlásnik, ale nakoniec som hral medveďa. Najprv sme nacvičovali texty, deň pred súťažou sme si skúsili aj kostýmy a mali sme aj skúšku na javisku.

S obliekaním mi spolužiaci museli pomôcť. V tom kostýme som sa strašne potil, nič som nepočul a skoro nič som nevidel, ale nejako som to uhral. Keď som vyšiel na javisko, všetci sa začali smiať a, nanešťastie, aj ja. Aj keď som na kráľa (Tima) reval, nebolo nič počuť.

Scénka dopadla dobre, aj keď si niektorí spolužiaci pomýlili text. Kvíz sme síce nevyhrali, ale povesť sme mali najkrajšiu.“

Bedmintonový turnaj
Pridané: 19. jún 2016 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Bedminton je vynikajúci školský šport pre chlapcov i dievčatá. Je vhodným športom pre deti všetkých vekových kategórií a schopností. Je to bezpečný, zábavný a nekontaktný šport. Aktivity, s ktorými sme pracovali počas krúžku, rozvíjali všeobecné pohybové zručnosti dôležité pre deti školského veku. / čítaj viac ...

Bedmintonový turnaj // výsledky »
Bedmintonový turnaj // fotogaléria »