Horehronské hry 2017
Pridané: 17. október 2017 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

Dňa 4. 10. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili 57. ročníka Horehronských hier v atletike. Výprava 18 športovcov školy sa už od skorého rána tešila na súťaž, ale zároveň mala aj obavy, ako to všetko dopadne. Všetko sa začalo skokom do diaľky a hodom kriketovou loptičkou. A bolo po strese. Radosť nám hneď na začiatku urobila Adriana Konvičná, ktorá výkonom 46,66 m získala 1. miesto v hode kriketovou loptičkou a 3. miesto za skok do diaľky, ktorý meral 425 cm. Chýbali necelé 2 m a z tretieho miesta by sa bola v hode kriketovou loptičkou tešila aj Timea Barlová. Takto na ňu zostalo len nepopulárne 4. miesto. Súťaž pokračovala ďalej a obavy, ako to všetko dopadne, sa postupne strácali. Na stupne víťazov sa postavil aj Michal Burger, ktorý preberal striebornú medailu a diplom za hod kriketovou loptičkou a Timotej Piliarkin, ktorý na trati dlhej 1 500 m nedal súperom ani najmenšiu šancu. Časom 4:45,61 si dobehol po víťazstvo v tomto náročnom vytrvalostnom behu. Blížil sa záver HH a športovcov už čakali len záverečné štafetové behy. Oplatilo sa čakať do konca. Tri štafety a trikrát stupne víťazov. Štafeta 4x60m: mladší žiaci – Matej Jakuš, Matej Foťko, Michal Burger, Lukáš Hlaváč – 2. miesto, starší žiaci – Erik Kvak, Michal Lauko, Július Oláh, Dušan Bučko – 2. miesto, mladšie žiačky – Diana Fraňová, Bibiana Bátoryová, Timea Barlová, Adriana Konvičná – 2. miesto. Úspešnú bilanciu našich športovcov môžeme doplniť ešte o 6. miesto Erika Kvaka v behu na 800 m a Timey Barlovej v behu na 600 m, o 7. miesto Bibiany Bátoryovej v skoku do výšky. Ďakujeme športovcom za vzornú reprezentáciu našej školy na 57. ročníku Horehronských hier a už sa tešíme na ich ďalšie úspechy.

Tohtoročná Šarkaniáda bola tak trošku viacjazyčná
Pridané: 9. október 2017 / Text a Foto: Mgr. Mária Blanárová

Samotnej Šarkaniáde predchádzalo dopoludnie venované Medzinárodnému dňu jazykov. Deti sa dosýta zabavili pri rôznych aktivitách, pri ktorých počúvali a rozprávali v anglickom jazyku. Zahrali si bingo, pexeso, naučili sa anglickú pieseň o šarkanoch, pozreli si jesennú rozprávku s Pepapig v angličtine a vyrobili si papierové šarkany podľa postupu, ktorý im pán učiteľ povedal tiež „čisto“ anglicky. Všetko hravo zvládli a veľa sa naučili. No a za odmenu sa všetci poriadne vybehali na kopci pod Ľupčianskym hradom so šarkanmi v oblakoch.

26. september - Európsky deň jazykov
Pridané: 3. október 2017 / Text: Mgr. Michal Bacík

Pri príležitosti tohto dňa sme pred týždňom na našej škole pripravili reláciu v školskom rozhlase pod názvom "Prečo si pripomíname Európsky deň jazykov?" Deti vytvorili mnoho ilustrácií, z ktorých sme tie najvýstižnejšie vystavili na nástenke vo vestibule pre ostatných žiakov a učiteľov našej školy. Vo všetkých triedach na druhom stupni sme si aj zasúťažili o najšikovnejšieho čitárika anglických a nemeckých jazykolamov. Najúspešnejšími žiakmi v čítaní nemeckých jazykolamov sa stali: 8. A Nella Soláriková, 8. B Matej Kmeť, 9. A Martin Majer, 9. B Michal Lauko. Anglické jazykolamy najlepšie prečítali: 5. A Peter Miška, 5. B Lukas Caban, 6. A Matej Jakuš, 6. B Samuel Kubinec, 7. A Ema Mešková, 7. B Filip Šarík, 8. A Jakub Šperka, 8. B Matej Kmeť, 9. A Alexandra Karáseková, 9. B Matúš Kučera. Všetkým zapojeným do súťaže ďakujeme a výhercom blahoželáme!