Volejbal
Pridané: 15. február 2018 / Text: Viktor Sedláček, 8. B / Foto: Mgr. Michal Hlaváč

30. januára 2018 sme sa zúčastnili na okresnom kole vo volejbale v Banskej Bystrici. Našu školu reprezentovali ôsmi hráči. Ja – Viktor Sedláček, Lukáš Hlaváč, David Šara, Michal Burger, Šimon Foltány, Radovan Štrbavý, David Sedláček, Martin Rendla. Celý turnaj sa odohral na pôde ZŠ Spojová Banská Bystrica. Na prvý zápas sme nastupovali s obavami, pretože hneď prvý súper bol pre nás najťažší a bola to ZŠ Radvanská. No zvládli sme ju. Ďalej sme čelili súperom zo ZŠ Moskovská. Aj keď chlapci vyzerali starší a hlavne väčší, zvládli sme ich ľavou zadnou. A nakoniec pre nás najľahší súper boli domáci chlapci zo ZŠ Spojová. Opäť sme vyhrali. Po krátkej prestávke sme nastúpili na vyhlasovanie výsledkov. „Hurá“, vyhrali sme 1. miesto a postúpili na krajské kolo do Detvy. Veľmi sa tešíme a dúfame, že tam budeme takí úspešní ako dnes. Veď výhra na krajskom kole znamená postup na Majstrovstvá Slovenska. Ďakujeme za trpezlivosť na tréningoch pánovi učiteľovi Miškovi Hlaváčovi.

Lyžiarsky výcvik
Pridané: 2. február 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

V termíne 25. 1 – 31. 1. 2018 sme boli na lyžiarskom výcviku v lyžiarskom stredisku Tále. Zúčastnili sa ho žiaci 4. a 7. ročníka. Počas výcviku nám počasie ukázalo všetky svoje "varianty", ale to nám neubralo na chuti a snahe dokázať ovládnuť aspoň základy tohto krásneho zimného športu. Na záver môžeme skonštatovať, že sa všetci žiaci dostali na vlek a naučili lyžovať. Veríme, že sme položili základ, v ktorom budú počas krásnych zimných dní s nadšením pokračovať.

Lyžiarsky výcvik / fotogaléria »

Stolný tenis
Pridané: 1. február 2018 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

Dňa 19. januára 2018 sa žiačky našej školy zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Po výhre v základnej skupine nad ZŠ Moskovská nás už v súboji o postup do finále čakal súper zo ZŠ Pieninská. Dievčatá vyhrali opäť. Vo finále sa streli so ZŠ JGT Gaštanová, ktorá však už bola nad ich sily, a tak si domov odnášali pohár za krásne 2. miesto a zároveň aj postup na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v marci v Kalinove. A tu je družstvo dievčat, ktorým budeme držať palce – Adriana Konvičná, Timea Barlová, Ema Mešková a Vladimíra Píšiová. Celému družstvu srdečne blahoželáme.