Pridané: 12. december 2018 / Text a Foto: Mgr. Michal Bacík

Dňa 5. decembra 2018 sa niektorí žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili prednášky s rodeným Angličanom v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici na tému „Na flámskych poliach“, spojenej s Dňom vojnových veteránov. Spolu sme si zaspomínali na hrdinov, ktorí padli v prvej svetovej vojne a prostredníctvom básne jedného z vojakov sme sa dozvedeli viac o symbole makovíc spájaných s pamiatkou padlých vojakov, ktorá nie je na Slovensku až tak známa. Pútavé bolo nielen rozprávanie o zrode myšlienky pripomínať si položenie životov v nezmyselnej vojne, ale aj o prípravách a každoročných oslavách, ktoré sa konajú jedenásteho novembra.
Prednášky sa zúčastnili žiaci z troch rôznych škôl a rozprávali sme sa aj o iných oblastiach každodenného života. Sme radi, že sme prijali pozvanie aj my, keďže rozprávanie v angličtine bolo prínosné i zaujímavé zároveň. Ak budeme mať v budúcnosti možnosť obohatiť si naše znalosti a zručnosti v cudzom jazyku, radi pozvanie zo Štátnej vedeckej knižnice opäť prijmeme.

Olympiáda v Anglickom jazyku
Pridané: 11. december 2018 / Text: Mgr. Michal Bacík

Dňa 4. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategóriách 1A a 1B sa celkovo zúčastnilo 30 žiakov. V kategórii 1A dvadsiati a v kategórii 1B desiati žiaci. V kategórii 1A sa na prvom mieste umiestnila Nela Pacerová zo 7. A, druhé miesto obsadil Adam Burian zo 7. B a tretie Matej Jakuš zo 7. A triedy. V kategórii 1B zvíťazil Samuel Praštík z 8. B, druhé miesto získal Jakub Šperka z 9. A a tretie Martin Kubička z 9. A triedy. Do okresného kola olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutoční v januári v Banskej Bystrici, postupuje víťaz kategórie 1B Samuel Praštík z 8. B triedy.

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
Pridané: 10. december 2018 / Text: Matej Kmeť, 9. B

Dňa 28. novembra som bol v CVČ Havranské na okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Písomná časť tvorená testovými úlohami nebola ťažká, ale keď prišla na rad písomná časť, kde sme si mali pripraviť príhovor, zmocnila sa ma taká tréma, až som sa celý triasol. Nakoniec som príhovor predniesol porote a začalo sa čakanie na výsledky. Po najdlhších pätnástich minútach v mojom živote som sa dozvedel, že som vyhral a že postupujem na krajské kolo. Nemohol som uveriť vlastným ušiam. Verím, že aj v krajskom kole budem úspešne reprezentovať našu školu.

Športové úspechy v I. štvrťroku
Pridané: 10. december 2018 / Text a Foto: Mgr. Peter Polóny

V prvom štvrťroku šk. roku 2018/2019 sa naša škola zúčastnila na viacerých športových súťažiach. Hneď v septembri sme na krajskom kole v brannom viacboji získali 1. miesto a postúpili sme na Majstrovstvá SR. Len o málo nás delil postup na krajské kolo v bedmintone v zastúpení Barlová T., Konvičná A. V hádzanej žiačok Konvičná, Barlová, Drbiaková, Fraňová, Horváthová, Soláriková, Mešková, Petrovičová sme boli favoritmi od začiatku turnaja, ale v poslednom zápase sme prehrali s vysokým skóre, čo nás odsunulo až na tretie nepostupové miesto. Nášmu stolno-tenisovému družstvu žiakov v zložení Rendla, Hlaváč, Šára, Berky ušiel postup na krajské kolo len o máličko, ale napriek tomu nás nesklamalo stolno-tenisové družstvo žiačok v zložení Barlová, Konvičná, Mešková, ktoré postúpilo na krajské kolo do Kalinova z druhého miesta. Družstvo strelcov Bača, Sedláček V., Horváthová zo vzduchovej pušky pod vedením p. uč. Luptákovej nesklamalo a taktiež postúpilo na krajské kolo. Potešil nás výkon J. Horváthovej, ktorá vyhrala a postúpila aj ako jednotlivec.

« predchádzajúca strana // nasledujúca strana »