Odmeňovanie žiakov za mesiac február
Pridané: 19. marec 2019 / Text: Mgr. Michal Bacík / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Dňa 18. marca 2019 sme sa opäť rozhodli, že odmeníme niektorých z našich žiakov. Za výrazný pokrok v lyžovaní sme pochválili Patríciu Šuľajovú, Ivetu Šuľajovú, Petra Majera, Adriána Majera a Mariannu Kaššovú. Matej Kmeť a Eva Jakušová sa stali hviezdami mesiaca, keď získali ocenenie Top Expert v celoslovenskej súťaži Expert geniality show. Sme radi, že môžeme oceniť aj nezištnú pomoc žiakov svojim spolužiakom. Barboru Hruškovú, Vanesu Voskárovú a Tatianu Barlovú sme odmenili pochvalou za pomoc spolužiakovi pri zvládnutí učiva počas jeho dlhodobej neprítomnosti. Z vedomostí a činov našich žiakov máme veľkú radosť a dobrý pocit, že robia dobré meno našej škole. Okrem pochvaly dostali od pána riaditeľa opäť aj sladkú odmenu. Všetkým odmeneným srdečne blahoželáme.

Výškarská latka
Pridané: 15. marec 2019 / Text a Foto: Mgr. Peter Polóny

V prvý marcový deň sa na našej škole uskutočnili Majstrovstvá Základnej školy Sama Cambela v Slovenskej Ľupči v pretekoch skoku do výšky. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách ‒ 5., 6. ročník a ročníky 7., 8., 9. Súťaže sa zúčastnilo až 30 súťažiacich v obidvoch kategóriách. V mladšej kategórii bolo nasledovné poradie. Chlapci: Caban, Beňo, Dzúrik, Mettler, Chomič, Polievka, Stacho. Dievčatá: Brnová, Jankovičová, Jakušová, Hlaváčová, Štrónerová, Kováčiková, Červenáková. V staršej kategórii až deväť žiakov skočilo výšku 140 cm. Poradie dievčatá: Bátoryová 140 cm, Konvičná 135 cm, Mešková 130 cm, Barlová 125 cm, Hrušková 110 cm. Kategória chlapci: Burger 153 cm, Foltány 151 cm, Sedláček, Gordulič 148 cm, Hlaváč, Muránsky, Peťko 140 cm, Rendla 135 cm, Majer, Berky 130 cm. Je skvelé, že sme sa mohli popasovať v tejto atraktívnej disciplíne a ďakujeme rodičovskej rade za sladké odmeny pre víťazov.

Vedomostné ostrovy
Pridané: 15. marec 2019 / Text: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Milí žiaci, milí rodičia,
už viac ako rok spestruje naše vyučovanie i prestávky jedinečný projekt Nadácie Volkswagen Slovakia s názvom „Vedomostné ostrovy“. Vďaka zaujímavo spracovaným témam, v ktorých sa prelínajú vedomosti z fyziky, techniky, ekológie a nemeckého jazyka sme sa mohli – veľkí aj malí - dozvedieť množstvo informácií o tom, čo, prečo, kde, kedy a kto – niečo vymyslel, či objavil, alebo ako fungujú rôzne veci. Vďaka virtuálnemu kariérnemu poradcovi ste sa otestovali, čím by ste mohli byť, keď budete dospelí, alebo ak už ste dospelí, či máte prácu snov.

V tomto období projekt pokračuje opäť zaujímavou aktivitou, a to súťažou v tvorbe vedomostných tém, ktoré sa stanú súčasťou digitálneho obsahu Vedomostných ostrovov.

Využite možnosť a zapojte sa do súťaženia o najaktívnejšiu školu, ceny pre tvorivé tímy, ale najmä o hlavnú cenu súťaže: „Poznávaciu cestu za Lemurom-Emurom na Madagaskar“. (Všetko o súťaži nájdeš na www.vedomostne-ostrovy.sk)

Vedomostné ostrovy / leták »