Prváci a beseda o zdravom životnom štýle
Pridané: 12. máj 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Zdravé zúbky, biele zúbky, krásny úsmev… to je snáď snom každého z nás. Ale deti si veľakrát neuvedomujú, čo všetko môžu ich obľúbené sladkosti na nich napáchať. Veď sú predsa také dobručké a sladučké... Z tohto dôvodu sme u žiakov 1. A a 1. B rozprúdili debatu nielen o zúbkoch a o veciach, ktoré im prospievajú, a ktoré sú naopak škodlivé, ale aj o zdravom životnom štýle. Veľa vecí už prváci vedeli, ale ešte viac sa naučili, a tak veríme, že teraz radšej siahnu napríklad po jabĺčku.

Prváci a beseda o zdravom životnom štýle / 6. 5. 2019 / fotogaléria »

Slávik Slovenska 2019
Pridané: 12. máj 2019 / Text a Foto: Mgr. Nora Halajová

V školskom kole 29. ročníka speváckej súťaže v ľudovej piesni Slávik Slovenska 2019 si zmeralo svoje spevácke výkony 21 žiakov našej školy. Gratulujeme a želáme ďalšie spevácke úspechy.

1. kategória:
1. miesto: Michaela Zajacová, 2. B
2. miesto: Beatris Irimia, 3. B
3. miesto: Sára Holková , 2. A

2. kategória:
2. miesto: Jozef Ďurka, 4. A
3. miesto: Adam Bartko, 4. A

Kvíz o Dni Zeme
Pridané: 6. máj 2019 / Text: žiaci školského parlamentu / Foto: Mgr. Janka Oláhová

My – žiaci školského parlamentu, sme si v piatok 26. apríla pripravili pre svojich spolužiakov „KVÍZ O DNI ZEME“. Do súťaže sa zapojili žiaci 5. – 9. ročníka, ktorí si vo vedomostnom kvíze zmerali svoje sily. Víťazom kvízu sa stala trieda 7. A, ktorá získala v teste najvyšší počet bodov. Na 2. mieste sa umiestnili žiaci 6. B a 3. miesto patrilo triedam 8. A, 8. B, 5. A a 7. B, ktoré získali v kvíze rovnaký počet bodov.

Okresné kolo dejepisnej súťaže „Medzníky II. svetovej vojny“
Pridané: 6. máj 2019 / Text a Foto: Mgr. Janka Oláhová

Dňa 30. 4. 2019 sa vo Vzdelávacom centre Múzea SNP v Banskej Bystrici konalo okresné kolo dejepisnej súťaže „Medzníky II. svetovej vojny“. Okresného kola sa zúčastnilo desať súťažných tímov. Družstvo ZŠ Sama Cambela, ktoré tvorili žiaci Dorota Dzúriková, Timea Matiašová a Matej Kmeť obsadilo medzi silnou konkurenciou krásne 2. miesto. Gratulujeme k úspechu!

Odmeňovanie žiakov za mesiac apríl
Pridané: 5. máj 2019 / Text: Mgr. Michal Bacík

Dňa 3. mája 2019 sme opäť odmeňovali našich žiakov, tentoraz už po tretíkrát. Za výrazný pokrok v prospechu a dochádzke sme pochválili Sáru Kapustovú. Matej Kmeť prevzal ocenenie hviezda mesiaca, keď získal prvé miesto v krajskej súťaži Chemstar 2019. Radi sme ocenili aj kolektívy žiakov, a to triedu 6. A a 6. B za rovesnícke vzdelávanie pre žiakov prvého stupňa v environmentálnej tematike. Davida Sedláčeka a Marcelu Paškovú sme odmenili pochvalou za projekty v predmetoch občianska náuka a anglický jazyk. Okrem pochvaly dostali žiaci od pána riaditeľa aj malé darčekové predmety v tvare loga našej školy. Všetkým odmeneným srdečne blahoželáme.