Kvíz o Slovenskej Ľupči
Pridané: 19. máj 2019 / Text: žiaci 7. ročníka / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

V stredu 15. mája 2019 sme sa my žiaci siedmeho ročníka zúčastnili na Kvíze o Slovenskej Ľupči. Dve päťčlenné družstvá si merali svoje sily, vedomosti a tvorivosť v dvanástich kolách počas otázok z histórie našej obce, poznávania slávnych osobností, prírodných krás a chránených území, či nárečových slov. Každý z účastníkov i divákov netrpezlivo čakal na posledné kolo, ktorým bola scénka na tému Cestovná kancelária. Tu sme si vyskúšali svoje „herecké umenie“. Aj keď nie všetko bolo predvedené na javisku, tak ako počas skúšok, mali sme radosť zo spoločnej práce pri nácvikoch a skúškach, ako aj zo sladkej odmeny pre víťazov, ktorými tento rok boli žiaci 7. A triedy. Ďakujeme aj porote, v ktorej bol p. riaditeľ, p. kastelán a tento rok sme tu po prvýkrát mohli privítať aj nášho nového p. starostu, za spoločne strávený čas počas súťaženia a prezentácie svojho úsilia.

Svetový deň rodiny – 15. máj
Pridané: 15. máj 2019 / Text a Foto: Mgr. Zuzana Muliková

Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny, ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Darmo budú rodičia deťom kupovať darčeky, keď im chýba jeden z členov rodiny a to: otec alebo mama. Nie televízia, mobil alebo počítač naučí dieťa citom, láske, súcitu. Dieťa sa to naučí len od svojich rodičov. A preto sa aj naše deti zapojili a vytvorili práce, ktoré zdobia nástenky s témou „Čo pre mňa znamená moja rodina“.

Sládkovičova lipa 2019
Pridané: 15. máj 2019 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

O tom, že láska k slovu nechýba ani dnešným deťom, bolo zrejmé i na deviatom ročníku recitačnej súťaže Sládkovičova lipa 2019 v Hrochoti. Svoje schopnosti si tu zmerali šikovné deti z okolitých škôl a našu ZŠ Sama Cambela tento rok reprezentovalo 9 žiakov z 1. i 2. stupňa. Už to, že sa dostali na túto prehliadku recitátorov je úspech, ale porota ocenila ešte troch z nich. Krásne 2. miesto vo svojej kategórii si vybojovala Sárinka Dianišková z 1. B a 3. miesto získali Anička Kováčiková a Eliska Moravčíková z 2. B triedy. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

Sládkovičova lipa 2019 / 14. 5. 2019 / fotogaléria »

Piataci hrali pre škôlkarov
Pridané: 15. máj 2019 / Text a Foto: žiaci 5. B

Zahrali sme sa na hercov, režisérov, kostymérov, maskérov, kulisárov, zvukárov a výsledok svojho úsilia sme si nechceli nechať len pre seba. V pondelok 13. mája 2019 sme tri verzie rozprávky O koze rohatej – dve hrané a jednu bábkovú – zahrali Motýlikom, Stonožkám, Žabkám, Včielkam a Sovičkám v Materskej škole v Slovenskej Ľupči. My sme mali z divadielka radosť a dúfame, že sa predstavenia páčili aj našim malým divákom.