Projekt je financovaný z prostriedkov Európskej únie.

Výsledky hlasovania

Je rozhodnuté!
Za logo nášho projektu FIT školáci z Fínska, Slovenska a Českej republiky sme si vybrali logo č. 7. Na hlasovaní sa zúčastnilo 392 žiakov zo všetkých 3 škôl. Výsledky boli tesné, posúďte sami:

1. miesto
logo č. 7
(22,8 % hlasov)
2. miesto
logo č. 1
(20,5 % hlasov)
3. miesto
logo č. 6
(19,7 % hlasov)

V týchto dňoch sme začali pripravovať ilustrácie povesti do spoločného kalendára. Chystáme sa plniť rôzne športové disciplíny na hodinách telesnej výchovy a zbierať zaujímavé recepty na tradičné slovenské jedlá, ako aj jedlá zodpovedajúce požiadavkám zdravej výživy.

Hlasovanie o najlepšie logo projektu FIT

Milí žiaci,
Projekt Erasmus + sa úspešne rozbehol, vytvorili ste veľmi pekné návrhy loga projektu. Teraz prišiel čas, aby ste vybrali to, ktoré bude symbolom projektu nasledujúce dva roky. Vo štvrtok budete môcť hlasovať za víťazný návrh – vyberať budete spomedzi 9 log – 3 slovenských, 3 českých a 3 fínskych návrhov. Hlasovať budete elektronicky vo vestibule budovy prvého aj druhého stupňa. Ráno v čase 7,40 – 7,50 a popoludní na prvom stupni po 5. hodine - od 12,20 do 13,00 a na druhom stupni po 6. hodine – od 13,20 do 13,45. Viac informácií vám poskytne p. Blašková na 1. stupni a p. Jamrišková na 2. stupni.

Pomaly, ale isto sa blíži aj termín prvého medzinárodného stretnutia v Českej republike v máji 2016. Ak máte záujem stráviť športovo-zábavný týždeň s českými a fínskymi kamarátmi, nezabudnite sa zapájať do projektových aktivít, o ktorých vám povedia vaši páni učitelia a pani učiteľky na jednotlivých predmetoch. Na akékoľvek otázky týkajúce sa projektu vám odpovie p. Jamrišková. Takže nezabudnite – vo štvrtok vyberáme logo projektu Erasmus +.

FIT školáci z Fínska, Slovenska a Českej republiky si chystajú cestovné pasy
Text: Jana Jamrišková

Práve v týchto troch krajinách sa nachádzajú školy, ktoré budú v tomto a budúcom školskom roku spolupracovať v projekte Erasmus+, ktorý je financovaný z prostriedkov Európskej únie. Spoločná téma aktivít je nám všetkým blízka – ako byť a zostať fit.

Budeme spoločne športovať a hrať sa, tancovať, prechádzať sa po okolí a spoznávať zaujímavé miesta. Vymyslíme logo projektu, pripravíme kalendár s ilustráciami, zoznámime sa s tradičnými aj zdravými jedlami slovenskej, českej a fínskej kuchyne. Všetko to dobre spočítame na matematike, zahráme divadlo a hlavne sa osobne stretneme s kamarátmi z Českej republiky a Fínska.

V júni 2016 vycestuje približne 12 našich spolužiakov do Českej republiky, v budúcom školskom roku šiesti navštívia Fínsko a v decembri 2016 privítame hostí v našej škole. Chceme všetkých žiakov prvého aj druhého stupňa povzbudiť do aktívneho zapájania sa do všetkých aktivít a činností, o ktorých vám vaše pani učiteľky a páni učitelia v škole, v školskom klube a na krúžkoch povedia. Aktivitu žiakov budeme priebežne zaznamenávať a najaktívnejší žiaci budú mať možnosť vycestovať do zahraničia – samozrejme, ak ich prospech z angličtiny bude aspoň dobrý a budú dodržiavať školský poriadok. Tešíme sa, že vďaka projektu spoznáme nových kamarátov, zažijeme mnoho zábavy, precvičíme si angličtinu a získame nové skúsenosti.

« novšie príspevky