Projekt je financovaný z prostriedkov Európskej únie.

Vyhodnotenie aktivít projektu Erasmus+
Text: Jana Jamrišková

Milí žiaci,
Do 11. marca ste mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít projektu Erasmus+ a zabezpečiť si tak účasť na medzinárodných projektových stretnutiach vo Fínsku a Českej republike. Vaša aktivita sa zaznamenávala v tabuľke, ktorú ste mohli priebežne sledovať aj na internetovej stránke školy. Blahoželáme žiakom na prvých 19 miestach, ktorí majú, v prípade ich záujmu, účasť istú.
Stále je však k dispozícii minimálne 8 miest, o ktoré môžete zabojovať. Týka sa to žiakov, ktorí sa v bodovacej tabuľke umiestnili na 20. – 59. mieste s približne rovnakým počtom bodov.
Títo žiaci môžu najneskôr 30. marca ešte priniesť svoje práce – na prvom stupni svojim triednym pani učiteľkám a na druhom stupni pani učiteľke Jamriškovej. Na pripomenutie, ako sa môžete zapojiť: - recept na tradičné slovenské alebo zdravé jedlo s vlastnou fotkou hotového jedla (maximálne 2 recepty) - ilustrácia k Povesti o Driekynskej skale (maximálne 4 obrázky) - slovné úlohy z matematiky s tematikou zdravého životného štýlu (pohyb, strava) – (najviac 5) - žiaci 6. – 9. ročníka preklad povesti z angličtiny do slovenčiny alebo naopak – texty máte na portáli „bezkriedy“

Definitívne poradie žiakov zapojených do projektu Erasmus+. doc

Recept Vášho obľúbeného jedla
Text: Eva Lakomčíková

Milí žiaci,
je tu pre vás ďalšia príležitosť získať cenné body do medzinárodného projektu Erasmus+. Tentokrát by vaša aktivita mala byť zameraná na spracovanie receptu na vaše obľúbené jedlo – môže to byť tradičná dobrota alebo super zdravé jedlo. Stačí napísať podrobný recept a priložiť k nemu fotografiu, môže to byť aj videorecept. Možno to bude práve vaše jedlo, ktoré sa pripraví pre hostí z Fínska i Česka počas spoločného projektového stretnutia na našej škole.

Vaše príspevky je potrebné priniesť p. učiteľke Lakomčíkovej na 2. stupni a p. učiteľke Halajovej na 1. stupni. Bližšie informácie získate u p. učiteľky Jamriškovej.

Výsledky hlasovania
Text: Jana Jamrišková

Je rozhodnuté!
Za logo nášho projektu FIT školáci z Fínska, Slovenska a Českej republiky sme si vybrali logo č. 7. Na hlasovaní sa zúčastnilo 392 žiakov zo všetkých 3 škôl. Výsledky boli tesné, posúďte sami:

1. miesto
logo č. 7
(22,8 % hlasov)
2. miesto
logo č. 1
(20,5 % hlasov)
3. miesto
logo č. 6
(19,7 % hlasov)

V týchto dňoch sme začali pripravovať ilustrácie povesti do spoločného kalendára. Chystáme sa plniť rôzne športové disciplíny na hodinách telesnej výchovy a zbierať zaujímavé recepty na tradičné slovenské jedlá, ako aj jedlá zodpovedajúce požiadavkám zdravej výživy.

« novšie príspevkystaršie príspevky »