Slávnostné odhalenie pamätnej tabule
Pridané: 10. október 2019 / Text a Foto: ZŠ Sama Cambela

Bohumil Golian, rodák z Moštenice, žiak našej základnej školy, jedna z najvýznamnejších osobností v histórii slovenského športu, čestný člen SOV, Slovenský volejbalista storočia, držiteľ striebra i bronzu z olympijských hier, dvojnásobný majster sveta, majster Európy, neskôr popredný tréner, telovýchovný pedagóg a metodik, športový i olympijský funkcionár. Slovenský olympijský výbor mu udelil Zlaté kruhy SOV i Zlatý odznak SOV, Medzinárodný olympijský výbor Medailu Pierra de Coubertin a prezident SR Rad Ľudovíta Štúra I. triedy.

Výmenný pobyt žiakov zo ZŠ Třemošnice
Pridané: 9. október 2019 / Text a Foto: Žiaci 8. A a 8. B triedy

30. septembra 2019 nás v rámci výmenného pobytu navštívili kamaráti zo Základnej školy Třemošnice. Ich predpokladaný príchod bol o 15.00 hod. Ale kvôli hustej premávke na cestách prišli až o 16.30. Po zvítaní sa sme ich pozvali do ZUŠ, kde boli pripravené tvorivé dielne a mohli si vyrobiť náramky priateľstva. Po skončení každý so svojím priateľom z Českej republiky odišiel domov, aby sa hostia ubytovali.

Druhý deň sme mali najprv športové dopoludnie. Podľa záujmu sme mohli hrať futbal, volejbal, ringo alebo strieľať z luku do terča. Po športových aktivitách sme sa zúčastnili v MKS na výchovnom koncerte skupiny HICKS, kde sme si vypočuli hity skupiny Beatles. Tento deň sme navštívili aj náš hrad a po skončení prehliadky sme v rodinách pripravili pre našich hostí individuálny program.

Tretí deň sme všetci, ktorým prišli kamaráti z Čiech, išli na výlet do Tatier, kde sme podnikli asi trojhodinovú túru, počas ktorej prežili rôzne zážitky. Napriek únave po túre sme sa osviežili pobytom v Tatralandii. Domov sme prišli neskôr, ako bolo plánované, ale všetko bolo fajn.

Na štvrtý deň sme sa ráno s našimi kamarátmi rozlúčili. Oni odcestovali domov a my sme sa unavení a snáď i trochu ospalí vrátili na vyučovanie do školy. Boli to naozaj pekné štyri dni. A už teraz sa tešíme na stretnutie s kamarátmi v máji, keď ich navštívime my.

Zdravá desiata
Pridané: 7. október 2019 / Zdravá škola

Desiata je dôležitým jedlom pre psychickú rovnováhu dieťaťa.

Podieľa sa na udržaní vyrovnanej hladiny krvného cukru. Prípravou nutrične vyváženej desiaty sa dá zabrániť stavom prílišnej únavy, poruchám sústredenia, zhoršeniu detskej nálady, ale aj bolestiam hlavy. Práve preto na našej škole začíname s projektom „Zdravá desiata“, s cieľom znížiť príjem sladkostí a zvýšiť príjem ovocia a zeleniny. Odporúčame rodičom, aby deťom pripravovali zdravé desiaty nasledovne:
Utorky- desiata so zeleninou
Stredy- desiata bez sladkostí