Úspešní v streľbe zo vzduchovej pušky
Pridané: 12. december 2019 / Text: Mgr. Peter Polóny

Družstvá ZŠ SC v Slovenskej Ľupči sa zúčastnili Okresného kola v streľbe zo vzduchovej pušky v kategórii starších žiakov (Foltány, Š., Bača, A., Horváthová, J.) a mladších žiakov (Kurrayová, H., Seredy, J., Belková V.). Obidve kategórie sa nám podarilo vyhrať a tým postúpiť na krajské kolo. V kategórii mladších žiakov boli vyhlásení ako najlepší jednotlivci okresného kola Viktória Belková za dievčatá a za chlapcov Jakub Seredy. V kategórii starších žiakov bol za víťaza jednotlivcov vyhlásený Šimon Foltány.

Mikuláš rozdával darčeky
Pridané: 10. december 2019 / Foto: Matej Jakuš

Mikuláš v našej škole / 6. 12. 2019 / fotogaléria »

Ochranárik tiesňovej linky 112 a CO
Pridané: 9. december 2019 / Text a Foto: Mgr. Alena Vojníková

Dňa 2. decembra 2019 sa počas osláv Národného dňa tiesňovej linky 112 uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Ochranárik tiesňovej linky 112 a CO“ v priestoroch Okresného úradu Banská Bystrica. Aj tento rok sa naša škola úspešne zapojila a získala tri ocenenia v okresnom kole. V kategórii ZŠ prvého stupňa získal druhé miesto žiak 4. B triedy Branko Petrovič, v kategórii ZŠ druhého stupňa získal taktiež druhé miesto Matej Budaj, žiak 5. B triedy. Špeciálnu cenu za spracovanie námetov sa podarilo získať štvrtákovi Nikolasovi Malíkovi, ktorý bol úspešný na tejto súťaži aj v minulom roku. Ten oslovil porotu svojím stvárnením maskota IZS. Žiaci si odniesli pekné vecné ceny a zúčastnili sa besedy s pracovníkmi Integrovaného záchranného systému. Ďakujeme a veríme, že sa žiaci úspešne zapoja aj o rok s krásnymi prácami so záchranárskou tematikou.

Olympiáda v anglickom jazyku
Pridané: 30. november 2019 / Text a Foto: Mgr. Michal Bacík

Dňa 18. novembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategóriách 1A a 1B sa celkovo zúčastnilo 31 žiakov. V kategórii 1A osemnásti a v kategórii 1B trinásti žiaci. V kategórii 1A sa na prvom mieste umiestnil Kristián Venderla zo 7. B, druhé miesto obsadila Veronika Rončáková zo 7. A a tretie Halina Kurrayová zo 6. A triedy. V kategórii 1B zvíťazil Mário Horváth z 8. B, druhé miesto získal Filip Šarík z 9. B a tretie Vanesa Voskárová z 9. A triedy. Do okresného kola olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutoční v januári v Banskej Bystrici, postupuje víťaz kategórie 1B Mário Horváth z 8.B triedy.