Misia: VLÁDCA OHŇA

Dátum: 18. 6. 2016

Lokalita: Pod Šupínom

Ledva sme niektorí pricestovali zo Školy v prírode a už sme boli na ďalšej misii. Najprv sme prekonali menšiu prekážku- obrovskú trávu, z ktorej nám ledva trčali hlavy. A potom to prišlo. Tajomné miesto celkom pri Hrone. Že tam sem-tam niekto zavíta sme hneď zistili. Podľa odpadkov. Hneď sme si miestečko vyriadili a začali si zakladať ohniská rôzneho druhu. Pagoda, hliadkový oheň, pyramída... Bola to pre nás hračka. Horšie bolo zapáliť ho. Nepodarilo sa to žiadnej skupine. Ešte že ujo Milan urobil vatru pre všetkých, kde sme si opiekli fajnoty. Potom sme zakladali oheň kresadlom, lupou, ale bolo to riadne ťažké. Ešte že vymysleli zápalky. Oheň sme bezpečne zahasili a cestou – necestou cez veľkú trávu späť. Ohniská poznáme, oheň založíme aj uhasíme, takže...