Ročník 2017/2018

Október - STAVANIE BUNKROV

Naučíme sa, ako si postaviť prístrešok v lese a nezmoknúť. Budeme poznávať stromy, určovať ich výšku a vek. Popri tom si niečo fajné upečieme na ohni.

November - STRATENÝ POKLAD

Budeme sa učiť orientovať v teréne pomocou buzoly a mapy. Nestratíme sa a nájdeme stratené.

Január - V ZAJATÍ SNEHU

Naučíme sa vyrábať snežnice a postavíme iglu a snežné obludy.

Február - ZAMASKOVANÍ STOPÁRI

Zamaskujeme sa v lese, aby sme boli neviditeľní a budeme sledovať zver, robiť odliatky z nájdených stôp.

Marec - TAJOMSTVO ROBINA HOODA

Vyrobíme si luky. Využijeme liečivú moc prírody a naučíme sa poskytnúť prvú pomoc.

Apríl - ČAROVNÉ BYLINKY

Nazbierame liečivé bylinky a naučíme sa, na čo sú dobré.

Máj - VLÁDCA OHŇA

Vytvoríme pekné miesto na opekačku a naučíme sa zakladať oheň bez zápaliek, pričom vyskúšame rôzne typy ohnísk.

Jún - STRAŠIDELNÝ LES

Záverečná stanovačka spojená s gulášom, lukostrelbou, strelbou zo vzduchovky a prekvapením.

Napíšte nám

ZÁLESÁCKY je krúžok pod vedením pani učiteľky Danky Haviarovej a uja Milana, pre tých, čo majú radi prírodu a cítia sa v lese ako doma.

Neseparujte sa!
Separujte s nami.

zelena skola

Zapájame sa do súťaže separácie odpadu, ktorý prebieha celoročne na našej škole v rámci programu Zelená škola.

Hliadky vytvorené zo zálesákov budú kontrolovať triedenie odpadu v triedach.

Čo vy na to?

Sponzori